Hışır Poşet

Kullanım alanlarına ve gereksinimlere göre birçok hışır poşet çeşidi üretilmekte ve kullanılmaktadır. Ülkemizde en yaygın kullanılan baskılı poşet türü hışır tarzı poşetlerdir. Baskılı ve baskısız şekilde üretilmektedir. İstenilen renk ve baskı modeli ile üretimi yapılabilmektedir.

 Hışır Poşetler

 Poşet yapımında yüksek yoğunluklu polietilen ham maddesinden yapılmaktadır. Bu poşetler dayanıklı poşetlerdir. Özel makinelerde orijinal granül işlenir ve rulo film haline getirilir. Daha sonra baskı makinelerinde firmalara özel olarak hazırlatılan kişiler vasıtasıyla basılmaktadırlar. Baskılar rulo halinde çıkar ve kesme makinelerinde ebat ve tipleri hazırlanarak müşterilere sunulur. Hışır poşet sert ve mattır. Fakat boya katılmadığında şeffaf ve parlak olur. Ayrıca baskısız poşetler kg bazında daha uygun poşet fiyatları ile satılmaktadır. Fakat baskılı hışır tarzı poşetler rulo halinde satılmaktadır.

 Hışır el geçme poşetleri

 Genellikle giyim, ayakkabı, kırtasiye gibi ürünleri satan mağazalar için uygundur. Körüklü ya da körüksüz olarak satılır.

 Hışır atlet poşetleri

 En çok kullanılan hışır poşeti çeşididir. Lokanta, market, kasap gibi mağazalarda kullanılır. Toplam 6 renge kadar ve çift taraf baskılı poşet üretilebilmektedir. Özel olarak baskılı ya da baskısız olarak üretilebilmektedir. Birim kilogramda fazla miktarda üretilebilir. Ham maddesi kullanılacak olan firmalara göre değişebilir.

 Hışır torbalar

 Paketleme şirketleri tarafından kullanılır. Şeker, tuz, bakliyat gibi ürünleri satan firmalar için uygundur. Körüklü ya da körüksüz yapılabilir.

 Hışır takviyeli ile yumuşak saplı poşetler

 El geçme poşetlerin taşıma kapasitesinin artması için tutamak yerlerine takviye malzeme yapıştırılarak üretilen poşetlerdir. 3-4 cm genişliğinde sap ilavesi yapılarak üretilir. Bunlara yumuşak saplı poşetler denir.

 Hışır şeffaf atlet poşetlerin ebatları

 – Mini boy şeffaf hışır poşetler

 – Küçük boy şeffaf hışır atlet poşet

 – Orta boy şeffaf hışır atlet poşet

 – Büyük boy şeffaf hışır poşetler

 – Battal boy şeffaf hışır poşetler

 – Jumbo boy şeffaf hışır poşetler

 – Battal boy şeffaf hışır poşetler

 Hışır Poşet Ürünün özellikleri

 1) Düşük yoğunluklu, yüksek yoğunluklu polietilen malzemesinden üretilir.

 2) Beyaz, şeffaf, mavi, kırmızı, lacivert, yeşil, sarı renklerden üretilir.

 3) Paketleme sistemi kutu ve ambalaj şeklinde yapılır.

 4) Alışveriş poşeti, fırın poşeti, manav poşeti gibi gıda ürünleri için kullanılabilir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz