Market Poşeti Nedir?

Mağazalarda ve marketlerde sıklıkla gördüğümüz bir ürün olan market poşeti müşterilerin eşya taşıma işlemlerini yerine getirmede önemli bir görev üstlenmektedir. Bu ürünlerin ev içinde farklı amaçlar için tekrar tekrar kullanılabilmesi ve kolay kolay yıpranmaması nedeniyle, müşteri tarafından tercih edilmesinde öne çıkmasına neden olduğu iddia edilebilir.

Birçok yerel işletme kendi reklamlarını yapması amacı ile ve müşteriden gelen talep doğrultusunda bu ürünleri kullanıma sokmaktadır. Özellikle son yıllarda market poşeti tasarımlarında yaşanan rekabet doğrultusunda her işletme kendini ifade eden market poşetlerini üreterek kullanıma sokmaktadır. Firmaların önemli bir reklam yüzü olması ile ve müşterinin beklentilerini karşılaması nedeni ile kullanılan bu ürüne birçok yerel işletmede rastlamak mümkündür. Büyük marketlerin yanı sıra mahalle bakkallarında da bu ürünlere rastlayabilmekteyiz.

Market Poşeti İmalatı

Bu ürünleri toplu bir şekilde üreten firmalar vardır. Bu firmalara internet üzerinden ulaşabilmek mümkündür. İnternet üzerinden sipariş vererek uygun koşullarda istediğiniz tarzda ürünlere sahip olabilirsiniz. Özellikle müşterilerin beklentilerini karşılayan ürünler olduğundan ve birçok yerde kullanıldığından tercih edilmektedir.

Günümüzde küçük büyük birçok market ve bakkalda yer alan bu ürün eşya taşımak için sıklıkla kullanılmaktadır. Yapılan yasal düzenlemeler ile market poşetlerinin kullanımına sınırlama getirilse de bu kısıtlamaya rağmen ücretini ödeyerek elindeki eşyaları taşımak için bu üründen talep eden müşteri sayısı çoktur. Müşterilerin bu ürünlerden talep etmesi ve firmaların da bu talebe uygun olarak ürün üretmesi her gün çok sayıda market poşeti imalatı gerçekleştirilmesini mümkün kılmıştır.

Market Poşeti Toptan

Marketler her gün binlerce müşteriye hitap eder. Müşteri kitlesi geniş olduğundan dolayı bu ürünlere duyulan ihtiyaç da had safhadadır. Bu nedenle market yönetimleri bu ürünleri toptan alarak ya da toptan imal ettirerek maliyet açısından uygun koşullara erişebilmektedir. Aynı zamanda marketler bu ürünlerden senelik ya da aylık kullanım için toplu olarak alım gerçekleştirmektedir. Baskılı ya da baskısız modelleri marketlerin taleplerine göre imal edilmektedir. Marketler genellikle bu ürünlerde tasarım detaylarına inmeden sadece kendi isimlerini bu ürünlere basmaktadırlar.

Alışveriş dünyasının önemli bir ihtiyacı olan bu ürünlerin farklı ebatlar ile üretilmesi mümkündür. Çünkü marketlerde müşterinin ihtiyaç duyduğu poşetlerin ebatları farklı farklıdır. Bu nedenle de müşterilerin gereksiz yere poşet kullanımını engellemek için farklı ebatlarda üretim gerçekleştirilebilmektedir.

Bu ürünlerde kalınlık da önemlidir. Özellikle toptan siparişlerde kilogram üzerinden ücretlendirme yapılabildiği için ürün kalınlığı önem kazanmaktadır. Ürünlerin incelikleri mikron boyutlarında olup, farklı mikron kalınlıklarında üretim yapılabilmektedir.

Market Poşeti Baskılı

Marketler söz konusu ürünleri kendi isimlerini ekleterek de kullanabilmektedirler. Ürünlerin bu şekilde kullanımı bir kimlik hüviyeti kazandırmaktadır. Aynı zamanda doğa ile barışık olan ürünleri daha fazla tercih etmektedir. Bu nedenle içerisinde kanserojen olmayan ürünler daha fazla rağbet görmektedir. Marketler ürün üzerine kendi baskılarını yaparken aynı zamanda bu baskı sırasından doğaya zarar vermeyecek ham maddelerin kullanılması önemlidir.

Genellikle beyaz renk bu market poşeti ürünlerinde tercih edilen ana renktir. Beyaz renk aynı zamanda temizliği temsil ettiğinden dolayı, marketlerde en çok tercih edilen modeldir. Beyaz renk üzerine genellikle kendi logo ve isimlerini yansıtan marketler böylelikle müşterilerde kurumsal aidiyet duygularının gelişmesine de katkıda bulunurlar. Bu aynı zamanda önemli bir reklam aracıdır.

Hemen hemen her marketin kendine ait tasarımları ile bezenmiş ürünleri mevcuttur. Firmaların market poşeti ihtiyacı genellikle toplu üretim yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Toplu olarak üretildiğinde maliyetler düşmektedir. Maliyetlerin düşmesi neticesinde siparişte kilogram arttıkça maliyet azalmaktadır.

Market Poşeti Satın Al

Marketler bu ürünleri satın almak için genellikle şehirlerinde bu iş ile uğraşan üretici firmaları tercih etmektedirler. Bunun yanında internet üzerinden de hizmet almak mümkündür. İnternet üzerinden sipariş almak için bu firmaların internet sitelerine girilebilmektedir. İnternet siteleri üzerinden gereken tasarım yapılarak istediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. İstediğiniz miktarda ürün siparişi verebilir, ürünlerinizin tasarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik alışverişin yaygınlaşması ile birlikte artık marketler de ihtiyaç duydukları bu ürünleri internet siteleri üzerinden güvenle alabilmektedirler. Bu ürünleri alırken maliyetini de site üzerinden görebilmek mümkündür. Bunun yanında her firmanın genelde irtibat numaraları internet sitesi üzerinde yer almaktadır. Bu numaralar üzerinden ilgili firmalara ulaşarak kolayca sipariş verebilirsiniz.

Söz konusu internet siteleri farklı ürünleri internet sitelerinde sergileyerek müşterilerin beğenisine sunarlar. Müşteriler bu ürünlerden dilediklerini alabilecekleri gibi yeni ürünleri de kendileri tasarlayarak online ortam üzerinden sipariş verebilirler.

Market Poşet Fiyatları

Bu ürünleri maliyetleri alım miktarı ile ters orantılıdır. Genellikle verilen siparişin büyüklüğü arttıkça daha uygun maliyetler elde etmek mümkündür. Bu nedenle marketler ürün tasarımını gerçekleştirdikten sonra yüklü siparişler vererek en düşük maliyeti elde edebilmektedirler. Market sahipleri internet siteleri üzerinden ilgili üretici firmaya ulaşarak ücretlendirme konusunda bilgi alabilirler. Gerektiğinde birden fazla internet sitesine bakarak karşılaştırma yapmak da mümkündür.

Firmamız müşterilerin beklentileri doğrultusunda marketlerin ihtiyacı olan bu ürünleri hızlı bir şekilde poşet imalatı yapmaktadır. Ekonomik çözümlerimiz ile müşterilerin daima yanındayız. Siz de istediğiniz ürün tasarımlarını bizim ile tasarlayarak aklınızdakini yansıtabilirsiniz. Firmanızı temsil eden ve müşterilerin beğeni ile kullanabileceği ürünler için bizim ile irtibata geçebilirsiniz. Her türlü kalınlıkta, kalitede ve ebatta market poşeti siparişleriniz için firmamızı güvenle tercih ederek sipariş verebilirsiniz.

Market Poşetleri Nerelerde Kullanılır?

Ecopack Ambalaj poşetçi sektöründe toptan poşetlerin üretimi noktasında mağaza poşeti ve market poşeti üretmektedir. Poşetçi Ecopack Ambalaj tekstil şirketleri, ayakkabı sanayi, kırtasiye sektörü, üniversiteler ve hastaneler gibi birçok kurum ve kuruluşa özel fiyatlar ile baskılı poşet imalatı hizmeti vermektedir.

Market poşeti sınıfında yer alan işletmelerin örneğin kasaplar, manavlar ve pasta haneler gibi birçok orta ve büyük ölçekli kurumların taşıma torbaları ihtiyaçlarını karşılamaktayız. İsterseniz siz değerli müşterilerimize baskı aşamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunabilir poşet fiyatları konusunda bilgilendirmelerde bulunabiliriz. Türkiye’nin her bölgesine kargo ile gönderim işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Market Poşeti ve Hışır Poşet

Market poşetleri diye tabir edilen taşıma torbaları sektörde hışır poşet olarak adlandırılmaktadır. Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan hışır poşetler özellikle en çok fırın poşeti, market poşetleri, kasap poşeti, manav poşeti, eczane poşeti, pastane poşeti, kuru yemiş poşeti olarak kullanılmaktadır. Pasta poşeti ve bazı kuru yemiş poşetleri dışında oldukça ince üretilmektedir. Market poşetlerinin hışır poşetler ismini alma sebeplerinden birisi de buruşturulduğunda hışırtı şeklinde sesler çıkaran bir özelliğe sahip olmasıdır. Market poşeti ham maddesi hdpe’dir Açılımı High Density Polyethylene yani Yüksek Yoğunluklu Polietilendir.

Bu tür poşetlerin üzerine istenilen logo ve bilgiler tek renk baskı veya çift renk baskı ile basıla bilmektedir. Hışır poşetlerin mikronu yani inceliği arttıkça kiloda adet miktarı da aynı oranda artmaktadır. Toptan üretilen market poşetinin imalatı sırasında alt kaynaklarının sağlamlığı taşınacak ürünün güvenliği için çok önemlidir. Aynı şekilde market poşetleri için yan körüklerin genişliği torbanın iç hacmini etkilemektedir, kiloda adet miktarını da etkileyen önemli faktörlerden bir tanesidir. Bu sebeple Ecopack Ambalaj olarak üretilecek hışır poşetler ile hangi tür ürünlerin taşınacağı bilgisini değerli işletme sahiplerinden rica etmektedir ve en doğru şekilde yönlendirmektedir. Günümüz poşet fabrikalarında bu tür poşetler üretilirken maliyetleri düşürmek için bir çok çeşit katkı malzemesi kullanılmaktadır. Özellikle mermer tozu denilen kalsit maddesi ile hem poşetlerin kiloda ağır gelmesi sağlanmakta hem de kilogramda adet miktarı düşürülmekte böylelikle sipariş süresi kısaltılmakta. Bu sebeple müşterilerimizin bu detaylara dikkat etmelerini ve fiyat cazibesine kapılmamalarını önemle rica ediyoruz.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz