Kurban Poşeti

Kurban poşeti günümüzde kurban bayramların kesilen hayvanların etlerini hijyenik bir şekilde muhafaza etmek için üretilir. Sadece kurban için değil aslında günümüzde her alanda poşete ihtiyacımız vardır. Dışarı çıktığımızda ve evimiz içerisinde nasıl bir ihtiyaçsa aynı şekilde kurban için de poşet bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamak için kurban poşetleri farklı modellerde üretilir.

Kurban Poşeti Kullanımının Avantajları

Kurban poşetinin isteğe bağlı olarak farklı modellerde üretilmesi kişiye yönelik birçok avantajı beraberinde getirir. Bu avantajlardan en önemlisi poşetlerin ne büyüklükte ve nasıl bir baskıda üretilmesidir. Tamamen müşterinin sunduğu bilgiler doğrultusunda ilerleme sağlandığında müşteriler her zaman memnun kalır.

Renkli veya şeffaf kurban poşetlerinde sınıf sınıf ayrılan poşet ölçüleri bulunduğu için kurban işlemini daha da kolaylaştırıcı hale getirir. Kurbanı sadece eve taşımak için değil aynı zamanda hangi kurum istediyse onlara teslim etmek için etlerin iyi bir şekilde korunması önemlidir.

Kurban Poşeti ile Paketleme

Kurumlarda talep edilen etleri paketleme şekli ile birlikte poşetlerin hiçbir sorun teşkil etmeyecek kadar kaliteli olması da büyük önem taşır. Kurban poşeti sadece kurban kesildiğinde değil aynı zamanda evimizde bulunan etlerin bir başkasına taşınması için de işimizi görür. Etlerin iyi bir şekilde taşınması ve paketlenmesi için kurban poşetine ihtiyaç duyulur. Uzun mesafede ve sıcak havada etlerin kötü kokması olağan bir durumdur.

Bu gibi sorunlardan kaçınmak için kurban poşetlerinin malzemesine dikkat ederek güvenilir ve hijyenik bir poşet tercihi yapabilirsiniz. Kurban poşetleri güvenilir ve sağlam olmadığı takdirde birçok olumsuzluk durumla karşılaşılır. Bu olumsuzluklardan ilki poşetlerin ağırlığa dayanıklı olmayarak yırtılmasıdır. Böyle bir durumla hiçbir insan karşılaşmak istemez. Kurban bayramının stresli geçişi ve et ürünlerini halletme aşamasında sağlam bir poşet olmazsa olmazdır.

Kurban Poşeti Dayanıklı Mıdır?

Kurban poşetlerinde yaklaşık 250 kg’dan başlayan ağırlık kapasitesi mevcuttur. Bu ağırlık kapasitene sahip olan bir poşetin dayanıklılığı yüksektir. Son derece sağlam olan kurban poşetlerinde temel amaç kusursuz bir şekilde etlerin yerleştirilerek sorunsuz teslim edilmesidir. Her müşteri beklediği işin sorunsuz olmasını talep eder. Bu nedenle en iyi hizmeti sağlamak için kurban poşetlerindeki kalitenin garantisini veriyoruz.

Hiçbir hasar meydana getirmeyen kurban poşeti sayesinde etler güvenilir bir şekilde taşınarak kurumlara teslim edilir. Hayatımızın her alanında gereksinim hissettiğimiz poşetler, kurbanda yerini etleri taşımaya bırakıyor. Sadece etlerin taşınması için değil, hayvan derilerinin atılması gereken kısımlarında ve temiz bir şekilde etin korunması için de ihtiyaç duyulur.

Kurban Eti Poşete Konulur Mu?

Uzmanlar taze etlerin poşetlenmesinde bir sakınca görmediklerini fakat çok uzun süre bekletildiğinde et kötü olacağı için kısa bir süreli koruma sağlanması amacıyla kurban poşetinin kullanılmasında sakınca olmadığını vurgular. Etlerin hiçbir zaman siyah poşete koyulmaması gerektiği belirtilir çünkü siyah boya maddesi içerisindeki maddelerin zararlı olduğu bildirilir. Siyah poşetlerde aynı şeffaf poşetlerin malzemesinden üretildiği için içerisinde sağlığa zarar verebilecek bir boya veya kimyasal içermez.

Diğer poşetlerde olduğu gibi naylon ve plastik karışımlı malzemeler kısa süre kullanılması durumunda etleri yeterince koruyacaktır. Etler yakın bir yere verilse dahi ağzı açık, hava ile temas eden kaplar yardımıyla taşınmamalıdır. Poşetlerden çok ağzı açık olan kaplar daha zararlıdır. Mikropların etlerin üstüne yapışmasıyla hijyenik bir teslimat gerçekleştirilmez. Bu yüzden kurban poşetlerine ihtiyaç vardır.

Kurban Poşeti Boyutları

Kurban poşetleri büyükbaş hayvanlar için ve küçükbaş hayvanlar için farklı olarak iki ayrı boyutta üretilir. Çoğu zaman parçalara ayrılan işlemler sonucunda poşet imalatı ölçüleri fark etmeksizin yüksek kapasiteli, dayanıklı poşetler ilk tercih olur. Poşetlerin boyutu kurbanın ağırlığına bağlı olarak değişebilir. Küçükbaş hayvanlarda ağırlık kapasitesi daha düşük olduğu için büyükbaş hayvanlara nazaran daha ufak ölçülerde poşetin üretimi yapılır.

Çok küçük boyutlarda üretilmeyen kurban poşeti parçalara ayrılmış etler için değil, tüm kurbanı kapsayacak boyutta tasarlanır. Hayvan derilerinin ve bağırsağının ayrı paketlenmiş olması kurumlar tarafından talep edilir. Bu da daha hijyenik bir teslimat için gerekli olan ilk tedbirdir.

Kurban Poşeti Kullanılmalı Mıdır?

Kurban etlerinin kolay bir şekilde dağıtılması için kurban poşeti kullanılmalıdır. Kurban poşetleri yerine ince poşetlerin kullanılmış olması durumunda poşet dayanıksız ise etlerin güvenliği tehlike altında olur. Bu tehlikeye sebebiyet vermemek için kaliteli ve dayanıklı kurban poşetlerinin kullanılması gerekir.

Etin bozulmaması ve çürümemesi için kesildikten hemen sonra sıcakken değil bir süre sonra poşetler kapatılmalıdır. Eğer hızlı bir teslimat gerekiyorsa etler hemen kurban poşetlerine koyularak dağıtıma hazır hale getirilir. Böylelikle hızlı bir teslimat sonucunda etlerde çürüme gibi sorunlar engellenmiş olur.

Kurban Poşetlerinde Hijyenin Önemi

Kurban Poşetlerinde hijyenik bir teslimat gerçekleştirilmesi için etlerin poşetlere düzenli şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bu sayede hızlı bir teslimat gerçekleşmiş olur. Kurumlara veya müşteriye teslim edilmesi gereken kurban poşetlerinde kalite oldukça önem taşır. Kaliteli poşetlerin üretilmesiyle birlikte etlerin dayanıklı poşetlerde hiçbir zarar görmemesi sağlanır.

Firmamız kurban poşetinin sağlam üretilmesinin garantisini vererek her zaman müşterilerin memnuniyetini önemser. Tüm işlerde ilk önceliğin müşteri memnuniyeti olması için müşterilerin istekleri dikkate alınarak çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar sonucu başarılı ve kaliteli bir hizmet sunulmuş olur. Dayanıksız poşetler yerine her zaman birinci kalitede istenilen renk ve baskıya sahip kurban poşeti modelleri üretilir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz