Plastik Poşet 

Özellikle son yıllarda çevreye verdiği zararlar nedeni ile kullanımı kısıtlanan plastik poşet ürünü buna rağmen çok işe yaradığı için çok tercih edilmektedir. Polietilen malzemeden üretilen ve hemen hemen her evde bulabileceğiniz bir ürün olan, bu malzeme esasında doğaya doğrudan zararı olmayan bir üründür. Bilinçsiz kullanılması ve her yere atılması nedeniyle bu ürünün kullanımında çeşitli kısıtlamalar getirildiği bilinmektedir.

Farklı ebatlarda üretilmesi nedeniyle ve farklı kalınlıklarda imal edilmesi nedeniyle plastik poşet ürününün çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Genellikle üzerinde baskı olmadan imal edilmekle birlikte marketlerin kendi logolarını bu ürünlere bastırdıkları da bilinmektedir. Evlerde de kullanılan bu ürün bu nedenle çok fazla yerde tercih edilebilmektedir.

Plastik Poşet İmalatı

Bu ürünlerin imalatı seri üretim teknikleri ile gerçekleştirilmektedir. Özellikle büyük firmaların plastik poşet talepleri yüklü miktarda olduğundan dolayı seri üretim teknikleri önem kazanmaktadır. Ülkemizde çok sayıda işletmenin ve kuruluşun ihtiyacı olduğundan dolayı hızlı bir şekilde ihtiyacı karşılamak önemli hale gelebilmektedir.

İmalat aşaması müşteri beklentileri dâhilinde farklı boyutlarda ürünlerin üretilmesi sürecini kapsamaktadır. Farklı işletmelerin farklı ebat ve özellikte ürün talepleri internet ortamında alınarak hızlı bir şekilde üretim gerçekleştirilebilmektedir. İstenirse farklı model ürünler için de tasarım süreçleri tamamlanarak üretim gerçekleştirilebilmektedir. Ana maddesi poliüeratan olmakla birlikte kumaş ürünler de müşteriler tarafından talep görmektedir. Gerek dayanıklı olması gerekse de kullanılabilir olması nedeni ile farklı modellerin üretildiği de görülebilmektedir.

Ülkemizde çok sayıda imalat yapan firma vardır. Bu firmaların bir kısmı küçük ebatlı olmakla birlikte bir kısmı da büyük üretim bantları olan firmalardır. Bu ürünün imalatında toplu siparişler vermek adet başına düşen maliyeti düşürdüğünden firmalar tarafından tek seferde toplu sipariş verilebilmektedir. Büyük imalat firmaları toplu siparişleri hızlı bir şekilde karşılamaktadır.

Plastik Poşet Fabrikası

Bu ürünün imalatını gerçekleştiren firmalar büyük ölçekli ise bir fabrika hüviyeti taşımaktadır. Kısa sürede yüzlerce ürünün imalatını gerçekleştirebilen bu fabrikaların özellikle yoğun talep gören dönemlerde önemli olduğu görülmektedir. Baskılı, baskısız farklı modellerin üretilmesi bu fabrikalar sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Her türlü işletmenin ihtiyaç duyduğu farklı tipte ihtiyaçlar hızlı bir şekilde temin edilmektedir.

Bu tür ürünleri düşük maliyet ile elde edebilmek için toplu sipariş önemlidir. Bu yönüyle küçük üreticilerden değil de büyük fabrikalardan üretim talebinde bulunmak fiyatlandırma açısından önemlidir. Birçok işletmenin bir sene boyunca farklı çeşitlilikte ürün ihtiyacı olduğundan fabrika üretim yöntemlerinin daha çok tercih edildiği görülmektedir. Ham madde aşamasında da doğaya zarar vermeyen ve doğada hızlı çözülebilen ham madde temini tercih edilmektedir.

Marketlerin, manavların, fırınların, pastanelerin bu ürüne duyduğu ihtiyaç göz önüne alındığında her gün ne kadarlık ürün talebi olduğu az çok tahmin edilebilir. Ayrıca her işletmenin ihtiyaç duyduğu ürün ebatları ve çeşitleri de farklı farklı olduğundan ihtiyaç kat be kat artmaktadır. Bu açıdan seri üretim tekniklerini sunan üretim fabrikalarının önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Plastik Poşet Üretimi

Üretim aşamasında öncelikle ham madde karıştırma makinesi ile karıştırma yapılır. İkinci aşamada elde edilen hammadde istenilen kalınlıkta rulolar haline getirilir. Bu aşamada ürünün baskılı ya da baskısız olmasına bakılarak eğer isteniyor ise rulo üzerine baskı yapılıyor. Son aşamada bu rulolar istenilen ebatlarda kesilmektedir. Bu süreçler boyunca fire veren ham maddeyi yeniden kullanmak için ham madde geri dönüşüm süreçleri devreye girmektedir.

Üretim aşamaları bu şekilde olan plastik poşet, her yerde görebileceğimiz endüstriyel bir üründür. Kullanım kolaylığı, esnek yapısı, saklanma kolaylığı nedenleri ile her yerde bulunabilen bu ürün çok ihtiyaç duyulduğundan dolayı hızlıca üretilmesi gereken bir ürün olduğundan büyük üreticilerin bu konuda ihtiyaçları gidermesi önem arz etmektedir. Merdiven altı üretim tesisleri gerek kullandıkları ham madde gerekse de hız konusunda geri kalması nedeniyle müşteriler tarafından talep görmemektedir.

Büyük fabrikalarda seri üretim süreçlerini hızlandıran makineler eşliğinde rulolar halinde üretim yapılmaktadır. Çok kısa sürede çok sayıda üretim yapmak için bu fabrikalar önemlidir. Ülkemizde her gün ihtiyaç duyulan ürün miktarı nedeniyle üretim yöntemleri önem kazanmaktadır. Ayrıca ürün siparişleri ve üretim süreçleri artık internet üzerinden de yürütülebilmektedir.

Plastik Poşet Fiyatları

Fiyatlandırma açısından ürünün nitelikleri önem kazanmaktadır. Ürünün kalitesi, baskılı olup olmaması, seçilen renkler, boyutlar ve istenilen ürün miktarı gibi unsurlar maliyetleri etkileyen unsurlar arasındadır. Bazı işletmelerin ihtiyaç duyduğu ürün kalınlığı farklıdır. Bazı işletmeler ise kendi işletmelerini temsil eden baskılar ile üretim istemektedir. Bu türden unsurlar ürünler üzerinde maliyet baskısı ortaya koyar.

Fiyatlandırma açısından verilen sipariş sayısı da önemlidir. Eğer firma çok sayıda sipariş verir ise bu durumda maliyet düşmektedir. Az sipariş verildiğinde ise daha yüksek maliyetler ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle maliyeti düşürmek isteyen firmalar çok büyük siparişler vererek en az maliyetle üretim yaptırırlar.

Firmamız son teknolojinin kullandığı, modern üretim tesisleri ile her türlü ihtiyacı hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarını ivedi bir şekilde karşılamak adına ve kaliteden ödün vermeden hizmet veriyoruz. İnternet üzerinden sipariş verebilmek ve ürün örneklerimizi görebilmek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Online siparişleriniz için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz. Firmamız her türlü plastik poşet ürünlerinin imalatında müşteri ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamaktadır.

Plastik Poşet Ebatları


Plastik poşet üretimi diğer taşıma torbalarına oranla hem daha ucuz hem de daha kullanışlıdır. Yaptığımız bir hesaplamaya göre karton poşet kullanımı plastik poşet kullanımına oranla tam olarak 10 kat daha pahalıdır. Bununla birlikte baskı renklerinin canlılığı ve göze çarpan tasarımlar ile plastik poşet rakiplerine oranla açık ara fark atmış durumdadır. Ağır malzemelerinde taşınmasına olanak sağlayan plastik poşetler geniş iç hacme ihtiyaç duyulması durumunda geniş körük verilerek daha çok açılabilir hale getirilebilmektedir. Bu sebeple kağıt poşet ve karton poşet tüketimine oranla daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Plastik poşet üretiminde dikkat edilmesi gereken hususların başında geri dönüşüm ham maddesi ilavesi gelmektedir. Poşet üretiminde poşetlerin doğada geri dönüşümüne olanak tanımak için geri dönüşüm ham maddesi kullanmak gerekmektedir.

Plastik Poşet Türleri

Plastik poşet türleri de oldukça fazladır. Bu sebeple firma sahipleri bu tür poşetleri daha çok tercih etmektedir. El geçme plastik poşet tercih eden firmalar takviyeli poşetin şık tasarımını ve ağır ürünlerin taşınması sırasında el geçme takviye kısmının dayanıklılık ve mukavemet gücünü tercih etmektedirler. Yumuşak sap diye tabir ettiğimiz kulplu poşetler ise firma’nın imajını en iyi şekilde yansıtması açısından tercih ederler. genellikle ağır ürünlerin taşınması durumu söz konusu olmadığında tercihlerini bu yönde kullanmaktadırlar.

Plastik Poşetlerin Üretim Serüveni.


Genellikle poşet üretimini gerçekleştirecek olan firma sahibi poşetçi toptan plastik ham madde alımını tercih etmektedir. Bu sayede baskılı poşet diğer poşet türlerine göre daha ucuz poşet fiyatları ile satışa sunulmaktadır. Aynı şekilde poşet ham maddesinin kalitesi müşteri memnuniyetine dönüşecektir. Öncelikle 3 tür baskılı poşet makinesi bulunmaktadır. Bunlardan 1. si ve en önemlisi bodinoz adını verdiğimiz eritici makinedir. Bu makine sayesinde plastik ham maddemiz erir ve poşetlerimiz rulo haline getirilir. 2. Olarak poşet baskı makinemiz rulo haline getirilen poşetlerimize tek renk veya çift renk baskı yapmamızı sağlamaktadır. 3. ve son olarak kesim makinemizde her ebat ve modelde kesim yapmamızı sağlar ve işlem sonuçlanır. Bu aşamaların sonunda poşetlerimiz paketlenir ve teslimat gerçekleştirilir.

*Baskı Renk Seçenekleri – Poşet baskı renklerinden istediğiniz tek renk veya çift rengi poşetlerinize uygulayabiliyoruz.
*Poşet Zemin Rengi – İstenilen her renk seçeneğinizi zemin rengi olarak uygulayabiliyoruz.
*Baskılı Poşet Ebat Seçenekleri – İstenilen her ebatta poşet imalatı gerçekleştirebiliyoruz.
* Poşetlere Körük Verilmesi – Poşetlerin iç hacminin genişlemesine olanak tanıyan körük işlemini yandan ve alttan olmak üzere verebilmekteyiz.
* Zamanında Teslimat – Poşet baskı hizmetlerinin en önemli maddelerinden biridir.
Zamanında teslimat plastik poşetlerin olmazsa olmazları arasındadır bu sebeple müşterilerimizin stoklarını zaman zaman kontrol etmekte ve stok durumları hakkında bilgi almaya devam etmekteyiz. Böylelikle herhangi bir mağduriyete mahal vermemeye gayret göstermekteyiz.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz