Poşetlerin Üzerine Baskı Nasıl Yapılır?

Poşet baskı nasıl yapılır? Günlük hayatımızın her alanında en çok kullandığımız vazgeçilmez hale gelen unsurların en önemlilerinden biri olan toptan poşetlerin, birçok çeşidi ve kullanım alanı vardır. Mağazalar ve marketler gibi yüksek dolaşıma sahip kurumlardan küçük ölçekli işletmelere, eczanelerden, kargo şirketlerine kadar birçok firma poşet kullanmaktadır. Plastik poşet, kullanım kolaylığı, hafifliği, esnekliği ve kolay işlenebilme özelliği ile pek çok avantaj sunmaktadır. Kurumlar ve işletmeler için baskılı poşet, firma logo ve bilgilerinin kullanılması ile en fazla kişiye ulaşan görsel tanıtım ürünüdür. Firmalar açısından reklam seçenekleri içinde en geniş çeşit ve fiyat yelpazesine sahiptir.

 • Baskılı hışır poşet
 • Baskısız hışır poşet
 • Ele geçmeli poşet
 • El geçmeli poşet
 • Mağaza poşeti
 • Market poşeti
 • Dijital baskılı poşet
 • Naylon poşet
 • Saplı poşet
 • Reklam poşeti
 • Yumuşak saplı poşet
 • Plastik baskılı poşet

Poşet Baskı Nedir?

Poşet baskı; firma logosu ve bilgilerini çeşitli ebatta naylon poşet ve diğer poşet çeşitlerinin üzerine basılarak üretilmesine denir. Bu işlem aşağıda listelediğimiz çeşitlilikte yapılır.

 • Plastik baskı
 • Dijital baskı
 • Serigrafi baskı
 • Flekso baskı

Poşet imalatı; çeşitli etaplar halinde yapılır.  Polietilen ham maddesinin alçak yoğunlukta kullanılması ile karıştırma makinelerinde orijinal granül ham maddesi ile işlenir. Karışmış olan ham madde, film makinesinde işlendikten sonra rulo haline getirilir. İşlenmiş ve rulo haline getirilmiş poşet filmi, baskı yapılmak üzere matbaa baskı makinesine alınır. Burada sipariş sahibi firmanın hazır olan logo ve bilgileri ile hazır olan baskı klişeleri kullanılabileceği gibi, uzman grafikerler tarafından talebe göre tasarım da yapılabilmektedir. Baskı işlemi bittik den sonra şekillendirmek üzere kesim makinesine alınır.  Ürün satışı yüksek olan bazı sektörler, bir boydan 150 kg ve üzeri poşetin plastik klişeler kullanılarak seri halde üretilebildiği için flekso baskı tercih ederler.

Toptan Poşet Baskı Çeşitleri

Hışır poşet genellikle tek kullanımlık olarak üretilir ve kullanılır. Miktar olarak da en fazla tüketilen poşet çeşitlerindendir. Market zinciri olan firmalar baskılı poşet çeşitleri ile birlikte en çok hışır poşet kullanırlar. Bunlar genellikler baskısız olduğu gibi, bazı firmalar bu poşetleri de baskılı olarak tercih ederler. İmalatı yapılırken, öncelikle poşetin şekli ve ölçüsü belirlenir. Renkli baskı yapılacak ise, kaç renk baskı yapılacağına göre grafik tasarımı yapılarak baskı klişesi hazırlanır. Daha sonra imalata geçilir. Kullanım alanı çok fazla olan bu poşetler, dayanıklı malzeme ile uzun süre kullanım amaçlı üretilebileceği gibi kısa süreli ve tek kullanımlık olarak da üretilebilmektedir.

Kargo Poşeti, kargo firmalarının kullandığı ve taşıma süresince teslimata kadar poşet içeriğine zarar gelmeyecek şekilde en yüksek güvenlik gerektiren poşet çeşididir. İçine konan ürünün muhafazası ve poşetin su geçirmez olması için malzeme kalitesi yüksek, özel taleplere uygun çeşitlilikte üretilir.  Şeffaf cep uygulaması ile fatura ve irsaliye gibi evrak, belge ekleme ve transfer bant sayesinde güvenli takip sağlanır. Mağaza poşeti imalatında genellikle ipek baskı baskı kullanılır. Talep eden firmanın ürün yelpazesi doğrultusunda çeşitli ebatlarda poşet üretilebilir. Mağaza logosu ve talebe göre tasarlanır. Market poşeti ise en geniş kullanım alanına sahiptir.  İçine konulan ürünlerin ebat ve ağılıkları göz önünde bulundurularak tasarlanır. Ürünün imalatında en önemli olan yırtılma riskini en aza indirmek olacaktır. Büyük marketler toplumsal farkındalık yaratma amacıyla dayanıklı geri dönüşümü destekleyen bez poşet kullanımını da desteklemektedir.

Poşet Fiyatları

Poşet fiyatları, ham maddenin kalitesi, üretim miktarı ve ebatları göz önünde bulundurularak belirlenir. Toptan poşet siparişlerinde fiyatlarımızı süreklilik ve miktarlar doğrultusunda belirlemekteyiz. Talepleriniz doğrultusunda baskı modelleme, grafik tasarım konusunda uzmanlarımız ile hizmetinizdeyiz. Poşetçi firmaların sayısının çok fazla olması, seçenek ve rekabeti arttırmış olmakla beraber kalite arayışı konusunda da azami dikkat gerektirmektedir. Ürünün kullanımında dizaynı ve ölçüsü ile birlikte dayanıklı olması da kullanıcı için çok önemlidir. Kaliteli malzeme ve ustalık ile yapılan üretim, hem firmaları hem de son kullanıcı olan müşterilerini memnun edecektir. Buradan hareket ile talep ettiğiniz ürünleri sizlere en kaliteli şekilde üretebilecek gerekli tüm donanım ve makinelere sahip bir poşet fabrikası olarak hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz