Poşetçi İle Çalışmanın Avantajları

Taşınabilir ürün arzı sağlayan işletmeler yani poşetçi tüketicilerin ürünlerini taşıyabilmeleri için baskılı poşet sağlarlar. Poşetler ürünün ağırlığına göre farklı boyutlarda olabilir. Görece daha ağır ürünler satışında bulunan işletmeler gramaj bakımından daha ağır ve sağlam poşetleri tercih ederler. Market gibi gıda sektöründeki işletmelerse ince poşetleri kullanabilirler. Manavlar da bu kategorinin içindedir. Poşetler her ne kadar paralı olarak satılmaya başlansa da kullanımı hala çok yaygındır. Bu nedenle işletmeler poşetçi vasıtasıyla poşet tedarikinde bulunurlar.

 Poşet Almak Karlı Mı?

 Poşetçi vasıtasıyla poşet temin etmek her zaman daha karlıdır. İşletmeler, poşetleri bittiğinde parça parça almak yerine satın alımlarını toptan şekilde yaptıklarında çok daha uygun poşet fiyatları ile almış olurlar. Bu da baskı maliyetlerinin amorti edilmesi anlamına gelir. İşletmeler, poşetlerin üzerine logodan iletişim bilgilerine kadar dilediklerini bastırabilirler. Bu da işletmenin en ucuz yoldan reklamını yapması anlamına gelir. Tüketici, satın aldığı ürünleri satış noktasından evine doğru taşırken yolda yüzlerce insan söz konusu poşeti görür. Bu durumda tüketici mobil reklam aracı olarak hareket eder.

Poşet Alın Karlı Çıkın

 Toptan olarak poşet satın almak her zaman daha karlıdır. İşletmeler baskı birim maliyetini düşürmek için alım adedini yükseltebilirler. İnternet üzerinden alışveriş yaptıklarında ekstra olarak yol masrafından tasarruf ederler. Sadece yol değil, aynı zamanda zamandan da büyük oranda tasarruf edilir. İşetme sahipleri poşet için harcayacakları zamanı satış odaklı pazarlama kampanyaları üzerinde yoğunlaştırabilirler. Toptan alımlarda ekstra indirimler ve ücretsiz kargo fırsatı da bulunabilir. Bu da işletmenin yaptığı tasarrufların katbekat artmasını sağlar.

 Poşetçi Deyip Geçmeyin

 Poşetler en iyi promosyon araçlarındandır. Marka değeri yükseldikçe tüketicilerin tercih etme sıklığı da artar. Bir zaman sonra tüketiciler, söz konusu markanın poşetini taşımak için can atabilir. Marka değerinin bu denli önemli hale gelmesi poşetlerin üzerine basılan materyallerin de önemini bir kez daha ortaya koyar. Poşetler vasıtasıyla tüketici hem satın aldığı ürünleri kolayca taşımış olacak hem de söz konusu poşeti daha sonra çöp poşeti veya taşıma poşeti olarak değerlendirecektir. Bu da markaya duyulan sempatiyi artırır. Bu nedenle poşetlerin sağlam olması önemlidir. En ufak bir ağırlıkta yırtılan poşetler tüketicinin söz konusu markayı tercih etmemesine neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz