Poşet İmalat Fabrikası

Her gün yaptığımız market alışverişlerinin, kıyafet alışverişlerinin ve daha birçok alışverişimizin gizli kahramanları poşetlerdir. Bir poşet dolusu elmanızın yere döküldüğünü düşünün, o anda hissedeceğiniz çaresizlik, poşetlerin hayatımızdaki yerini de ortaya koymaktadır. Peki hayatımızda bu kadar yer edinen poşetler ne kadar sağlıklı? Kaliteli ve kanserojen olmayan hammaddeler kullanıldığında aslında poşetler hiç de zararlı ürünler değildir. Her ne kadar poşeti ücretli yapmak için poşetlerin zararlı olduğu tezi ortaya atılmış ve medya tarafından da köpürtülmüş olsa da, poşetlerin sağlıklı olarak üretilmesi, doğada çözünebilmesi ve hem insana, hem de doğaya zarar vermemesi mümkündür. Sağlıklı poşet, üretiminden tüketimine ve çözünmesine varıncaya kadar tüm süreçler içinde kişilere ve çevreye herhangi bir şekilde zararı olmayan poşettir. Uzun yıllardan beri poşet imalatı yapan firmamız da, sağlıklı poşet üretimi anlayışını benimsemiş, doğaya ve insana zarar verecek olan her türlü üretimden uzak kalmayı yeğlemiştir.

Toptan Poşet Modelleri Nasıl Olur?

Toptan poşet imalatı denildiğinde her ne kadar aklımıza iki kulpu olan naylon malzeme gelse de, poşetler için üreticiler ve satıcılar açısından pek çok adlandırmalar kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Baskılı poşet, üzerinde market ya da mağaza isminin, logosunun basılı olduğu ve reklam içeren poşetlerdir. Diğer tüm poşet çeşitleriyle ilişkilidir.  Naylon poşet, genel olarak tüm poşetlere naylon poşet adı verilse de, naylon poşetler görece daha ince ve küçük olan poşetlerdir. Bu poşet türü aynı zamanda plastik poşet olarak da bilinmektedir.

Mağaza poşeti, biraz daha kalın ve daha gösterişli poşetlerdir. Hatta bazıları karton ya da kâğıt gibi malzemelerden yapılmaktadır. Hışır poşet, Marketlerin sebze ve meyve reyonlarında görmeye alışkın olduğumuz, şeffaf renkli ve ince poşetlerdir.

Market poşeti, marketlerden alışverişten sonra aldığımız, üzerinde marketin adını ve logosunu taşıyan, genel olarak sade temalı poşetlerdir. Kargo poşeti, kollu poşetlerden farklı olarak kargo poşetleri, yatay biçimde doldurulan ve ağızları bantlanmak suretiyle kapatılan poşetlerdir.

Sağlıklı Toptan Poşet İmalatı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı poşet üretimi, insanın yeryüzündeki varlığının devam edebilmesi için gösterilmesi gereken bir çabadır. Bunun için her şeyden önce, daha maliyetli olsa da kaliteli ve kanserojen içermeyen hammaddeler kullanılmalıdır. Firmamız bu konuda yüksek hassasiyet göstermekte, maddi çıkarı sağlığa tercih etmemektedir. Ayrıca üretilen poşetlerin doğada çözünebilir olması da, çevre sağlığı açısından bir zorunluluktur. Ve firmamız bu noktada da üzerine düşen sorumluluğu elinden geldiğince yerine getirmektedir. Ürettiğimiz poşetlerin tamamı doğada çözünebilmekte ve toprağın doğal yapısına zarar vermeden kaybolmaktadır. Yalnızca üretimde değil poşet baskı aşamasında da zararlı olan hiçbir madde, firmamız tarafından tercih edilmemektedir.

Poşet İmalatı Fiyatları Nelerden Etkilenir? 

Poşet üretimi, çok yönlü bir süreçtir. Poşet fabrikası, fiyat politikasını belirlerken pek çok etkeni göz önüne almaktadır. Poşet fiyatları genel olarak, petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalara bağlı olarak artan hammadde maliyetlerine; hammadde temin edilen kaynaklara ve nihai ürünlerin satılacağı pazarlara uzak bulunulmasına; hukuki sorumlulukların artırılmasına yani vergilerin yükseltilmesine; üretimde kullanılan elektrik ve nakliyat sırasında kullanılan yakıt gibi girdilerin fiyatlarının artmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Toptan poşet üretimi yapan firmamız da tüm bu unsurlarda yaşanan değişimleri göz önünde bulundurarak, siz değerli müşterilerine en iyi ürünleri, en uygun fiyata ulaştırmayı kendisine amaç edinmiştir. Firmamız ürünlerini poşetçi ve toptancılar aracılığı ile müşterilerine ulaştırmaktadır.

Sağlıklı Toptan Poşet İmalatının Faydaları

Yaşlı dünyamız, insanoğlunun doymak bilmeyen arzuları nedeniyle hızlı bir şekilde çöküşe doğru ilerlemektedir. Bunun nedenlerinden birisi de doğaya atılan plastik maddelerin, doğada çözünmemeleri ve toprakların genetik yapılarını bozmalarıdır. Bu noktada sağlıklı poşet üretimi, insani bir reflekstir ve üreticinin doğaya karşı sorumluluğunu yerine getirmesi; bu anlamda da üzerinde düşen sorumluluktan kurtulması demektir. Çünkü hep birlikte yaşadığımız bu dünyanın kirletilmesine insanlar artık göz yummamaktadır. Çevreci hareketlerin artması ve yaygınlaşması da, çevreye zarar verenlerin eskisi kadar saklanmalarına olanak tanımamaktadır. Sağlıksız ürün üreten üreticiler her yerde ifşa edilerek, haklarında boykot çağrıları yapılmaktadır. Hal böyle olunca sağlıklı poşet üreticisi, topluma karşı üzerine düşen vazifeyi de yerine getirmiş sayılacaktır. Firmamız da bu konudaki sorumluluğunun farkında olarak ilk aşamadan, son aşamaya kadar poşet üretiminin her safhasında “önce sağlık” mantığıyla hareket etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz