Plastik Poşet İmalatı

Plastik poşet imalatı birçok işimizde oldukça önemli etkiye sahip baskılı poşetlerin üretim ve kullanım süreçleri firmalar için oldukça önemlidir. Özellikle poşetlerin doğaya ve insan sağlığına uygun bir şekilde üretilmesi ve kullanımı son yıllarda oldukça dikkat edilen bir konu. Bu nedenle plastik poşet imalatı yapılırken doğada kendiliğinden çözülen poşetlerin üretimleri hız kazanmıştır. Doğada kendiliğinden çözülmesi doğaya ve insan sağlığına zararlı olmaması açısından oldukça önemli. Poşetçi tarafından üretilen poşetler ebat ve ölçüleri bakımından birbirinden farklı özellikler gösteriyor. Bu nedenle birçok ebatlarda plastik poşet imalatı gerçekleştiriliyor. Poşetçi tarafından uygun poşet fiyatları ile üretim yapılırken dikkat edilen önemli husus verilecek olan siparişlere göre poşet üretiminin yapılmasıdır. Yapılacak en az üretim 200 kg poşet üretimidir. Yani bir poşet siparişi vermek için en az 200 Kg lık bir poşet talebinde bulunulması gerekiyor.

Poşet Üretiminde Sunulan Hizmetler

Plastik poşet imalatı yapılırken şirket ve firmalar poşetlerin üzerinde kendi amblemlerinin yer alması istenmektedir. Bu durum şirket ve firmaların kuramsallaşması, imajlarını yansıtması ve reklamlarının yapılması bakımından oldukça önemli. Bu nedenle belirtilen kilogram kadar poşetlerin üzerine şirket ve firmalara ait amblemlerini basmaktadır. Poşetlerin üretimleri aşamasında poşetçi tarafından müşterilere poşetler için tasarım modelleri konusunda karar verilmesi isteniyor. Poşetçi birbirinden farklı poşet tasarımları içerisinde tercih edilen poşet tasarımları üzerinden poşet üretimlerine başlamaktadır.

Poşetçi grafik çalışmaları sırasında işletme sahiplerine en az 3 adet tasarım hizmeti vermelidir. Poşetlerin üretimleri yaklaşık olarak 15 günlük bir süreyi alıyor. Poşet üretimi konusunda birçok aşama vardır. Ancak bu aşamalar hızlı ve seri bir şekilde çalışma göstermesinden dolayı üretimler en kısa süre içerisinde gerçekleşiyor. Bu aşamalar başlıca bodinoz makinesi ile rulo haline getirme aşaması, poşetçinin poşetlerin üzerine baskı yapma aşaması ve ardından kesim ve son şeklini verme aşaması şeklinde 3 kısımdan oluşmaktadır. Bütün bu işlemlerin ardından poşetçi poşetleri 20’şer veya 25’er kiloluk paketler haline getirerek kargo araçlarına teslim etmektedir.

Plastik Poşet İmalatı Aşamaları

İmalat aşamasında poşetlerin ham maddelerini üretilecek poşet miktarı kadar değerlendirerek poşet üretimine başlamaktadır. Poşet üretimlerinden sonra ise matbaa kısmında poşetlerin üzerine yapılacak dizayn ve efektler belirlenerek poşetler son halini alıyor. En son aşamada ise poşetler müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz