Marketler İçin Özel Üretilen Poşetler

Ticari faaliyetlerde bulunan işletmeler, firmalar sattıkları ürünleri paketlemede ve ambalajlanmasında poşet kullanmaktadırlar. Alışveriş yapılan her yerde poşetlere rastlanılmaktadır ve naylon poşet kullanımı günlük hayatın en çok kullanılan ürünleri olmuştur. Marketler, alışveriş merkezlerindeki firmalar, mahalledeki bakkaliyeye kadar her alanda satılan ürünler poşetlere sarılarak ve konularak müşterilere teslim edilmektedir. Firmalar, marketler plastik poşet ihtiyaçlarını toptan alarak karşılamak durumundadırlar. Poşet imalatı yapan poşet üreticileri, firmaların poşet ihtiyaçlarını karşılamak için fabrikalarında yer alan üretim için kullanılan makinelerle günde milyonlarca poşet üretmektedirler. Poşet fabrikası denilen üretim yerlerinde firmaların taleplerine göre farklı özelliklere sahip ve kullanım alanına göre özel olarak toptan üretim yapılmaktadır. Toptan poşet alımı bu üretim merkezlerinden karşılanmaktadır. Poşet fiyatları, toptan sipariş verildiğinde firmamız tarafından bir miktar indirim yapılmaktadır.

Poşetlerin Firmalar Açısından Önemi

Her ne kadar poşetlerle, satın alınan ürünlerin ambalajlanması ve paketlenmesi işlemi yapılmakta ise de bazı poşet türlerinin kullanımının firma açısından önemi büyüktür. Ticari faaliyetlerde bulunan firmalar için reklam yapmak, geniş kitlelere ulaşmak çok önemlidir. Bunun için akla ilk gelen yol televizyonlardan, internetten ya da radyo gibi iletişim araçlarından yüksek reklam meblağları ile ödeyerek reklam yapmak gelmektedir. Hâlbuki bu reklam yollarından daha az maliyetli ve geniş kitleye ulaşmanın en pratik yollarından birisi şüphesiz mağaza, market gibi satış işlemi gerçekleştiren ticari firmaların bilgilerinin yer aldığı poşetlerdir.

Halk arasında poşetçi olarak tabir edilen poşet üretim merkezlerinde firmaların taleplerine göre poşet üzerinde firmanın adı, adresi, iletişim bilgileri ve logosu özel baskı makineleriyle poşet üzerine bastırılmaktadır. Firma, sattığı ürünü müşterisine teslim ederken aynı zamanda elden ele dolaşan bu poşetler yardımıyla reklamını da yapmaktadır. Bazen firmaya ait rengin, poşet üzerinde kullanılmasıyla bile dışarıdan bakan kimseler, o poşetin hangi işletmeye ait olduğunu bilebilmektedir. Toptan üretim yapan fabrikalar; mağazalarda, marketlerde kullanılan poşetleri ürettikleri gibi kargo şirketlerinin kullandığı kargo poşeti üretimini de yapmaktadır.

Kargo şirketleri, toptan poşet alım taleplerinde poşet imalatı merkezinden poşet üzerine firmasına ait bilgiler ile birlikte, kendisini ifade eden rengin ve logonun da basımını istemektedir. Firmamız, ucuzluk ve kaliteyi birleştirerek her sektöre uygun tüm poşet çeşitlerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Baskılı Poşetin Kullanıldığı Yerler

Baskılı poşetler, ticari faaliyetlerde bulunan tüm işletmelerde kullanılmaktadır. Mağazalarda, pazarlarda, marketlerde, giyim sektörü gibi her alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Poşet baskı, firmalar için olmazsa olmaz ürünlerdir. Firmalar, baskılı poşet ile geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Günümüzde her işletme, sattığı ürünü poşet ile ambalajını yaparak müşteriye teslim etmek durumundadır.  Baskılı poşet üzerinde, işletmeye ait bilgiler yer almaktadır.

Market Poşeti Çeşitleri

Kullanım alanına göre birçok poşet çeşidinin üretimi yapılmaktadır. Poşetler, üretim tekniğine ve kullanım alanına göre baskılı-baskısız poşet, hışır poşet, market poşeti, mağaza poşeti, atlet poşet, askılı poşet, kâğıt poşet, takviyeli poşet gibi isimler almıştır. Sektörde mağazalarda kullanılan poşetler mağaza poşeti, kargo işlemlerinde kullanılan poşetlere kargo poşeti, düşük ağırlıktaki yükleri taşıyabilen ve ince olan poşetlere hışır poşet gibi isimlendirmeler yapılmıştır.

Market Poşetlerinde Bulunması Gereken Özellikler

Poşet üretiminde, poşetin kullanılacağı alana göre özellikler belirlenmelidir. Market poşeti, içerisine konulan belli bir ağırlığı taşıyabilecek nitelikte olmalıdır. Tüm poşetlerde bulunması gereken en önemli özellikler;

  • Kaliteli malzemeden üretilmeli,
  • Üretim aşamasında hammaddesinin iyi karışması gerekir,
  • Kullanım alanına göre belli ağırlıkları taşıyabilmeli,
  • Esnek olmalı, koku olmamalı,
  • İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermemeli,
  • Baskılı üretilen baskı poşetler üzerinde basımda kullanılan boyaların kaliteli olması ve boyasının aşınmaması, basım kalitesi iyi olmalı vb. niteliklere sahip olmalıdır.

Marketlere Özel Poşet Üretimi Nasıl Yapılır?

Firmamız, marketlerde kullanılan poşetlerin imalatını son teknoloji özel makinelerle yapmaktadır. Poşet hammaddesi, makine içerisine aktarılır ve karıştırılır. Kaliteli bir poşetin elde edilebilmesi için hammaddenin yeterince karıştırılması ve homojen hale getirilmesi gerekir. Belli bir yoğunluğa getirilen karışım, özel film makinelerin aktarılır ve makineler vasıtasıyla rulo haline getirilir. Rulo haline getirilen poşetler üzerine marketin talebine göre, marketin ismi adresi, iletişim bilgileri, logosu ve rengi özel baskı makineleriyle poşet üzerine basımı yapılır. Bu aşamadan sonra kesim için kesim makinelerine gönderilir ve burada istene ölçülerde kesim yapılarak teslim edilmek üzere hazır hale getirilir. Firmamız, genel hatlarıyla izah edilen imalatın her aşamasını titizlikle kontrol ederek istenilen niteliklerde poşet üretimini gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz