Market Poşetinin Farkı Nedir?

Market poşeti materyali petrol ve doğal gaz, plastikteki temel bileşenlerin başlıca kaynaklarıdır. Plastikler, monomer adı verilen yinelenen birimlerden oluşan büyük moleküllerden oluşan polimerlerden oluşur. Plastik torbalarda, tekrar eden birimler etilen veya etendir. Etilen molekülleri polietilen oluşturmak üzere polimerleştirildiğinde, her bir karbonun iki hidrojen atomuna da bağlandığı uzun karbon atomları zincirleri oluştururlar.

 Market Poşetinin Farkı

 Etilenden birçok çeşit polietilen yapılabilir. Plastik baskılı poşet tipik olarak üç temel tipten birinden yapılır: yüksek yoğunluklu polietilen, düşük yoğunluklu polietilen veya doğrusal düşük yoğunluklu polietilen. Alışveriş merkezinden çıkan kalın, parlak alışveriş torbaları doğrusal düşük yoğunluklu polietilendir, market poşeti yüksek yoğunluklu polietilendir ve poşet fiyatları diğer poşet fiyatlarına göre daha uygundur ve kuru temizleyiciden giysi torbaları düşük yoğunluklu polietilendir ve hışır poşetlere göre poşet fiyatları daha pahalıdır. Bu üç malzeme arasındaki en büyük fark, polimer zincirinin dallanma derecesidir.

 Yüksek yoğunluklu polietilen ve doğrusal düşük yoğunluklu polietilen, doğrusal, dallanmamış zincirlerden oluşurken düşük yoğunluklu polietilen zincirleri dallıdır. Dallanma, çekme dayanımı ve kristallik dahil olmak üzere bir dizi fiziksel özelliği etkileyebilir. Bir molekül ne kadar dallanmışsa, gerilme dayanımı ve kristalliliği o kadar düşüktür. Bu yüzden kuru temizleyiciden giysi torbaları çok zayıftır.

 Market Poşeti Üretimi

 Yüksek yoğunluklu polietilen tehlikeli değildir. Aslında, Yüksek yoğunluklu polietilen, uygunluğu nedeniyle yiyecekleri paketlemek için sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte, tüm gıda güvenliği kapları Yüksek yoğunluklu polietilenden yapılırken, tüm market poşetlerinde gıda güvenliği olmadığına dikkat edilmelidir. Uygun bakım ve önlemler alınmazsa, market poşeti tehlikeli olabilir. Örneğin polietilen tozu veya reçinesi, ısıtıldığında reçineden çıkan buharlar göz tahrişine neden olabilir. Yüksek yoğunluklu polietilen üretilirken civarında olması muhtemel kişiler güvenlik donanımı takmalıdır.

 Market Poşetinin Olumlu Yönleri

 Hafif ama süper güçlüdür. Bu yüzden yüksek yoğunluklu polietilen süt kabı, bir galon süt taşıyabilir. Ayrıca birçok otomobil üreticisi yüksek yoğunluklu polietilen yakıt depoları kullanır. Hafif ağırlıktaki otomobil parçaları yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. Darbelere dayanıklıdır. Oyuncak kamyonu merdivenlerden aşağı indirebilir.

 Uzun ömürlü ve hava şartlarına dayanıklıdır, böylece arka bahçedeki plastik kereste güvertesi ailelerin neslini eğlendirebilir. Küflenmeye, çürümeye ve böceklere karşı direnç gösterir, bu nedenle su iletmek için kullanılan yeraltı boruları için mükemmeldir. Ayrıca çoğu plastiğin temel faydalarından birini sağlayarak hemen hemen her şekle kolayca kalıplanabilir ve dövülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz