Kargo Poşet Üretimi

Günümüz dünyasında kullanılan Poşetler firmaların sıklıkla tercih ettikleri ve her alanda kolaylıklar sağlayan ürünlerdir. Birbirinden farklı pek çok iş için poşetler kullanılabilirler. Maliyetlerinin uygun olması, istenilen alana göre özel olarak üretilebilmeleri gibi konulardan dolayı poşetler tercih edilen yöntemlerdendir. Firmalar poşetleri müşterilerine sattıkları ürünleri kullanabilecekleri gibi üretim yaptıkları alanda malzemelerin organize edilmesi içinde kullanabilmektedirler. Poşet fiyatları üretim teknolojilerinin gelişmesi ile çok daha uygun hale geldiği için Toptan poşet satı gerçekleştiren firma sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Baskılı Poşet türleri

Birçok alanda kullanılırlar ve müşterilere verilirler. Son zamanlarda gelen düzenlemelerin etkisi ile gereksiz poşet kullanımının önüne geçilebilmesi için poşetlerden bedel alınması sürecine geçilmiştir. Bu süreç sıklıkla poşet kullanan sektörlerde müşterilerden olumsuz geri dönüş almışsa da son zamanlara insanlar bu duruma alışmışlardır. Çevrenin gereksiz yere kirletilmesinin önüne geçebilmek adına bu uygulama yürürlüğe girmiştir.

Aynı zamanda çevrenin olumuz etkilenmesi önlemeyebilmek adına özel bir tür geliştirilmiştir. Bu türün ismi biobozunur poşettir. Doğada kendi halinde kaldığında muadillerine oranla kısa sürede çözünerek doğaya karışabilirler. Bu türde kullanılan poşetler bugün artık aha fazla firma tarafından kullanılır hale gelmiştir.

Mağaza poşeti olarak kullanımı çok yaygın olan bir tür bulunmaktadır. Giyim firmaları çok büyük ağırlıkta bu şekilde üretilmiş el tutma yerleri daha dayanıklı olan poşetler tercih etmektedirler. Poşet kullanımı aynı zamanda büyük markalar içinde de bir reklam aracıdır. Plastik poşet üretiminde bugün birçok Poşet fabrikası bu nedenle üretimlerini arttırmaktadır. Poşetler gıda ürünleri satan firmalar tarafından da çoklukla tercih edilirler. Market poşeti çok kullanan bu firmalar genellikle hafif ve dayanıklı bir poşet türü olan hışır poşet türünü tercih ederler.

Çok ince oldukları için az yer kaplar ve ağırlıkları çok düşüktür. Buzdolabı poşeti olarakta karton kutulara koyup eşitli boyutlarda satılırlar. Özellikle kurban bayramı, son bahar mevsimi gibi bazı mevsimsel dönemlerde çok kullanılırlar Aynı zamanda maliyetleri düşüktür. Müşterilere verilecek olan hışır poşetler ürün maliyetine ancak binde 3 ila binde 4 gibi oranlarda etki ederler. Rekabetin yoğun olduğu günümüzde bu rakam oldukça düşük kalmaktadır. Market poşeti üzerlerine baskı da yapılabilen bir tür poşettir. Ürünü kullanan marketler firma ismi, logosu vs gibi nedenlerle de bu tercihi kullanmaktadırlar.

Poşetlere Yapılabilen Baskılar

Poşetler çok çeşitli tekniklerle, çok çeşitli modellerde üretilebilmektedirler. Üretimi yapılan poşetlere genelde temel olarak 4 renk baskı uygulamaktadır. Ancak üretilen tüm poşetlere siparişi veren firmanın isteğine göre baskı yapılabilmektedir. Çok ince detayları olan fotoğrafların basımları genellikle hem maliyeti arttırdığı çin hemde baskılar 4 renge oranla sağlıklı olmadığı için tercih edilmemektedir.

Bunun yerine ayı amaca hizmet eden ve temel renkleri barındıran modeller tercih edilir. Yine de poşet baskı üretim teknolojileri çok gelişmiş olduğu için baskılı poşet üretiminde sınırsız seçenekler görmek mümkündür. Şu gerçeği de göz önünde bulundurarak gerekir ki poşetlerin üzerine yapılacak basının detaylı olması maliyetleri arttıracaktır.

Kargo Firmalarında Poşet Kullanımı

Kargo Firmaları poşet kullanımının gönderilerin sağlıklı olarak alıcılara ulaşılabilmesi açısından kullanırlar. Poşetler ayrıca kargoların ulandıkları diğer yöntemlere göre daha uygun maliyetlerle alınabilmektedir. Naylon poşet üzerine yazı yazılabilecek alanları da içerdiği için sıklıkla kargo firmaları tarafından tercih edilirler.

Kargo poşetleri gönderilerin sınıflanmasını kolaylaştırır, kargo müşterilerine gönderilerin takibi amacı ile verilen barkodları kolaylıkla barındırabilir. Bu nedenle bilgi işlem açısından avantaj sağlar. Kargo aracında oldukça küçük alan kaplar. Buda yerden tasarruf sağladığı için maliyeti düşürür. Müşteriler gönderici konumunda olduklarında talep ettikleri hizmeti azalabilmeleri için gönderilen objeyi koymaları adına poşet verildiğinde kısa sürede gönderiyi kargo firmasına teslim edilebilirler.

Poşet imalatı müşterilerimizden gelen taleplere göre ustalıkla yapılmaktadır. Kargo poşetlerinin uygun maliyetli olmasının sebeplerinden birside yüklü miktarda üretimlerin yapılmasından kaynaklıdır. Ürün miktarı fazla oluğu çin hammadde alışı da buna göre daha uygun olacağı için maliyetler azalır. Kargo poşeti üretimi yapan firmalar arasında seçim yapmak gerektiğinde mutlaka o firmanın önceki işlerini, referanslarını kontrol etmeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir. Üretim yapan en iyi poşetçi firması olarak size hizmet etmekten onur duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz