İstanbul Poşetçi

Türkiye’nin ticari ve nüfus bakımından en kalabalık şehri olan İstanbul poşetçi ihtiyacı en fazla olan şehrimizdir. Kabul edersiniz ki büyük şehirlerde işletmelerin baskılı poşet ihtiyacı nüfusa orantılı olarak artmaktadır. Marketlerden tekstil firmalarına, yapı marketlerden konfeksiyona kadar bir çok işletmenin  baskılı poşet ihtiyacı giderek artmaktadır. Piyasadaki bu ihtiyaca karşılık veren bir çok işletme olmasına rağmen, kaliteli hizmet elde edebilmek hayli zor.

Poşet imalatı önemli başlıklar altında yapılmalı ve kullanıcılarında ucuz hizmet almak isterken bunları es geçmemesi gerekmektedir. İstanbul poşetçi esnafı imalatında şu önemli bir kaç başlığa dikkat etmelidir. Kalite, tasarım,fiyat, üretim kapasitesi ve hızı.

1-Kalite

Günümüzde İstanbul poşetçi sektöründe git gide büyümekte olduğunu görmekteyiz. Bununla aynı orantıda ürün çeşitliliği de artmaktadır. Ağır, köşeli, hacimli vesaire gibi nitelikli ürünlerin poşetlerde zarar görmeden durabilmesi için en önemli unsur poşetin kalitesi olmaktadır. Bu kaliteyi sağlayabilen poşet imalatı yapan poşetçi, piyasa standartlarının üstündeki kaliteli poşetler ile hizmet vermektedir. Henüz alışverişin üzerinden beş dakika bile geçmeden yırtılan veya zarar gören poşetleri ürün yelpazesinde bulundurmamalı ve bunu ilke edinmelidir.

2-Tasarım

Bir mağazadan alışveriş yaptıktan sonra eğer bu işletmeden bir kartvizit almıyorsak, geride bıraktığı en büyük reklamı kullandığı baskılı poşetleridir. Bu noktada kalite yoksunu tasarımlı poşetler göz ardı edilmekte ve kullanıcının dikkatini çekmemektedir. İstanbul poşetçi esnafı bu noktada Kaliteli bir tasarım, reklam ve kartvizit görevini olabildiğince kaliteli yapmalı. İnsanların hafızasında kurumun logosunun yer etmesini sağlamalıdır.

Bir düşünün; işletmeniz Bayrampaşa’da olduğunu düşünelim. Pendik civarından gelen bir mağaza müşterisinin alışveriş yaptıktan sonra kartvizit almadığı takdirde müşterinize bırakabileceğiniz en önemli hatırlatıcı poşetlerin üstündeki veya genel çevresindeki tasarımın kalitesidir. İstanbul poşetçi sektörünün merkezindedir, poşetçi baskıları için kaliteli ekipman kullanmadan önce, isteğinize uygun tasarım ile firmanızın reklam politikalarını kaliteli bir şekilde güçlendirmektedir. Çözünürlüğü yüksek silinmeyen baskılar bu noktada oldukça önemli olabilmekte. Bunun farkında olan Poşetçi elinden gelen en iyi baskıları sizin için yapmaktadır.

3-Fiyat

İstanbul poşetçi şirketleri, tüketim sektörünün maruz kaldığı ekonomik dalgalanmalardan dolayı poşet fiyatları arttırımına gidebilmektedir. Fakat bu artmayı bahane ederek fahiş fiyatlarda hizmetlerde sunulabilmektedir. Piyasada olması gereken fiyatlarda hizmet vermeye çalışan Poşetçi, piyasa standartlarının altında kaliteli ve makul fiyatlı hizmetler sunmaktadır. Baskı kalitesi, poşet kalitesini gördüğünüzde fiyatlara inanamayacaksınız.

4-Üretim Çeşitliliği ve Hızı

Her üründe olduğu gibi poşet imalatı da çeşitli tiplerde yapılmaktadır. Bunlardan bazıları; takviyeli el geçmeli, yumuşak saplı ve atlet tipi poşetlerdir. Bu çeşitliliği sağlarken dikkat etmek gereken en önemli unsur ise istenilen adedi ve istenilen teslim tarihin sağlayabilecek kapasiteye sahip olmaktır. İstanbul poşetçi sektörünün merkezi bir konuma sahip olduğu için hızlı teslimat gerçekleştirebilmektedir. İnsanlarımız sizin de bildiğiniz gibi en iyisini ucuza ama hızlı şekilde isterler. Bu topraklarda da üretim yapıyor iseniz toprakların genlerine göre hareket etmeli insanların isteklerini karşılamalısınız.

Üretim çeşitliliğinden yukarıda kısaca bahsettik fakat bahsedilen ürünlerin fonksiyonlarına değinmedik. İşletmeniz için poşet tipini seçerken, poşet tiplerinin hangi amaca yönelik çalıştığını bilmeniz gerekmektedir.

Takviyeli El Geçmeli Poşetler

Hemen hemen her ticaret alanında kullanılan bu poşetler, yapısından dolayı bu isimle anılmaktadırlar. Konfeksyon, eczane, kırtasiye gibi işletme tiplerinde kullanılan bu tip poşetler istenilen her boyut ve kalınlıkta üretilebilmektedir.

Yumuşak Saplı Poşetler

Bu tip poşetler, ağırlık bazında daha hafif ürün satan işletmeler için kullanılır. Tutma kısımı ve poşet rengi birbirinden farklı renkte ve kalınlıkta olabilmektedir. Poşette kullanılan hammaddeye göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Atlet Tipi Poşetler

Tipi atlet şeklini andırdığından bu adı alan poşetler, İstanbul poşetçi piyasasında en çok üretilen ve müşteriler tarafından talep edilen poşet tipidir. İşletme tiplerine göre baskılı veya baskısız olarak üretilen bu tip poşetler genel olarak parekende satış yapan işletmeler tarafından kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz