Hurda Poşet Alınır

Hemen hemen her geri dönüşüm firmasında hurda poşet alınır. Firmaların stok fazlalarında, Yurt dışı üretim fazlalarında ve bu günlerde oldukça artan tekstil üretim fabrikalarında. Naylondan yapılmış eşyaları atmaya hazır olduğunuzda seçenekleriniz nelerdir? Hurda poşet geri dönüşüm için kabul eden çok az yer var. Kaldırım kenarı programınızla geri dönüştürmeniz pek olası değildir ve aynı şekilde yerel geri dönüşüm merkezinizde “İstenmeyen hurda poşetleri buraya koyun!” yazan kullanışlı bir çöp kutusu olacaktır. Hurda Naylon geri dönüştürme yeteneğiniz büyük ölçüde aldığı forma bağlıdır; örneğin naylon hurda poşetlerin geri dönüşümü naylon sırt çantalarından daha kolaydır. Ancak unutmayın: Naylondan yapılmış bir öğeyi geri dönüştüremezseniz, çöpe atmak yerine yeniden kullanabilirsiniz.

Hurda Poşet Alımı Nedir?

Hurda poşet alımı, petrol ürünlerinden yapılan bir taşıma torbasının geri dönüşüm türüdür. Giysi, sırt çantası ve çanta, çorap veya tayt, çadır, ip, halı gibi dış mekan malzemeleri ve her gün kullandığımız diğer birçok eşyayı yapmak için yaygın olarak kullanılır. Petrol ürünlerinden yapıldığı için biyolojik olarak parçalanmayacaktır. Hurda poşet alımı ilk olarak 1930’larda ipeğe alternatif olarak geliştirildi. Kumaşla ilgili birçok harika özellik var. Hafif ancak güçlüdür ve genellikle çabuk kuruma yetenekleriyle övülür. Giysi üreticileri, boyayı iyi tuttuğu için bunu seviyor. Ayrıca üretimi ipeğe göre daha ucuzdur ve kolay kolay zarar görmez. Hurda poşetlerle ilgili sorun, birçok hurda poşet alımı gibi, özellikle kullanıldıktan sonra geri dönüştürülmesinin zor olmasıdır. İkinci el kumaşların geri dönüştürülebilmeleri için genellikle temizlenmesi gerekir. ve şirketlerin bunu yapması çoğu zaman uygun maliyetli değildir. Ancak, orada birkaç hurda poşet alımı geri dönüşüm seçeneği var.

Hurda Poşet Alınır ve Türleri Nasıl Yeniden Kullanılır?

Geri alma programı sunan bir şirketten satın almadığınız sürece naylon torbaların geri dönüştürülmesi zordur. San Francisco merkezli Timbuk2böyle bir şirkettir. Naylon postacı veya kamera çantanız yıprandığında, bir kutuya koyun ve web sitesinde belirtilen adrese şirkete postalayın. Timbuk2, mümkün olduğu kadar çok materyali yeniden kullanacak veya geri dönüştürecektir. Şirketin geri dönüşüm hizmetleri için (posta ücreti dışında) herhangi bir ücret alınmaz ve geri dönüştürülmek üzere ürün gönderen müşteriler gelecekteki bir satın alma işleminde %20 indirim alırlar. İstenmeyen naylon poşetleri yeniden kullanmanın yaratıcı yolları da olabilir. Artık istemediğiniz iyi durumda bir sırt çantanız varsa, onu bir ikinci el dükkânına veya çocukların okul malzemeleri almasına yardımcı olan bir programa bağışlamayı düşünün. İçinde delik olan büyük bir alışveriş çantanız varsa, ayırın ve daha küçük bir saklama çantası yapmak için iyi naylon kullanın.

Hurda Poşet Nerelerde Kullanılır?

Bir mağaza projesinden arta kalan naylon hurda poşet, yeniden kullanmak için harika bir malzemedir. Topluluğunuzun sanatçılara ve okullara kumaş ve malzeme sağlayan bir organizasyonu olup olmadığına bakın. New York City’deki Sanat Malzemeleri ve Durham, NC’deki The Scrap Exchange birkaç örnektir. Geri dönüştürmek istediğiniz hurda poşet ve malzemeleriniz varsa ve bu kıyafetleri popüler dış mekan malzemeleri üreticisi Ecopack’dan satın aldıysanız, geri dönüşüm için şirkete iade edebilirsiniz. Ecopack’nın geri dönüşüm programı hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz .

Hurda Poşet Alınır ve Nasıl Geri Dönüştürülür?

Naylon hurda poşet, çanta ve diğer torba çeşitlerini üreten Ecopack, tüketicilere bir geri dönüşüm programı sunuyor. İlk adım, naylon hurda geri dönüşüm sayfasını ziyaret etmek ve ön ödemeli bir posta etiketi yazdırmaktır. Ardından, tüm istenmeyen hurda naylon tozluklarınızı bir kutuya koyun ve nakliye etiketini yapıştırın. En yakın postaneye veya başka bir posta adresine bırakın ve eski hurda naylon poşetleriniz geri dönüşüm tesisine doğru yola çıkar. Ecopack, malzemeyi oyun alanı ekipmanı, oyuncaklar ve araç yalıtımı gibi şeylere geri dönüştüren bir tesise gönderir. Eski naylon poşet hurdaları da yeniden kullanmanın birçok yolu vardır.

  • Temiz bir hurda naylonun burnuna bir kalıp sabun koyun (o kısımda akıntı olmadığından emin olun). Açık ucunu bağlayın ve çorabı lavabonun yanına asın. Ellerinizi yıkamaya gittiğinizde bolca ıslatın ve çorabı ellerinizin arasında yuvarlayın. Bu, saksılarda, ahırlarda veya sabunlukların pratik olmayabileceği diğer yerlerde gerçekten işe yarar.
  • Büyüdükçe desteğe ihtiyaç duyan domatesleri veya diğer bitkileri bağlamak için naylon çorap kullanın.
  • Temiz bir naylonu potpuri veya lavanta ile doldurun. Çekmecelerinizde, arabanızda veya taze kokmasını istediğiniz herhangi bir alanda poşet olarak kullanın.

Hurda Poşet Alımı Neden Tercih Edilir?

Hurda poşet neden tercih edilir ve kullanılır sorunun cevabı topluluğunuzda bir hurda naylon plastik geri dönüştürücüsü varsa, eski naylon poşetlerinizi alabilir. Ecopack belirli bir tür naylon poşeti geri dönüştüren ülke çapında bir şirkettir. Türkiye genelinde İstanbul dahil olmak üzere 30’dan fazla şehirde konumları vardır ; Hurda poşetleriniz için arayın veya size en yakın hurda naylon geri dönüşüm cihazını bulmak için Ecopack Recycling’in geri dönüşüm arama aracını kullanın.

Geri dönüştürülmüş hurda poşet alınır.

Geri dönüşüm hayranları, geri dönüştürülmüş naylondan yapılmış ürünleri de izleyebilir. Ecopack, fabrikalardan kesilen naylonları ve atılan balık ağlarını bazı ürünleri için geri dönüştürülmüş naylona dönüştürmenin bir yolunu buldu. Ecopack’nı hurda naylon geri dönüşüm programı (ve diğer birçok kumaş) hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .

Neden Hurda Poşet?

Hurda Naylon, hurda poşet ürünlerimizde kullandığımız en güçlü plastiklerden biridir. Süper hafif bir kumaşa ihtiyacımız olduğunda, hurda poşet, gücü için hayati önem taşır. Ancak hurda poşet petrol bazlı bir malzemedir ve üretimin enerji ve sera gazları açısından yüksek maliyeti vardır. Hammadde kaynağı olarak ham petrole olan bağımlılığımızı azaltabildiğimiz kadar geri dönüştürülmüş hurda naylon kullanmak, atılan malzemelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve üretimden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını azaltır. Geri dönüştürülmüş hurda poşet kullanmak, artık işlevsel olmayan naylon ürünler için yeni geri dönüşüm akışlarını da teşvik eder.

Saf içeriği kullanmaktan geri dönüştürülmüş içeriğe geçme hedefimize ulaşmak için, en sevdiğimiz teknik ceket ve giysilerden bazılarını yapmaya devam etmek ve performans standartlarımızı korumak için geri dönüştürülmüş naylona ihtiyacımız var. 50/50 oranında tüketici sonrası ve tüketici öncesi naylon karışımından yapılmış bir naylon iplik bulduk.

Tüketici sonrası malzemeler, satın alınan, dünyada kullanılan ve çöpe atılan plastik şişeler, balık ağları, yıpranmış giysiler veya atılan halılar gibi ürünlerden; bu ürünler çöp sahasına gönderilir. Endüstriyel süreçlerden gelen tüketici öncesi atık malzeme, bir fabrikada aksi takdirde geri dönüştürülecek, kalitesi düşürülecek veya bir çöp sahasına gönderilecek olan malzeme artıklarını içerir. Şu anda kullandığımız naylonun çoğu, mekanik olarak geri dönüştürülmüş tüketici öncesi bir kaynaktan geliyor. Ürünlerimizde kullanmasaydık bu malzemeler daha düşük kaliteli mallara dönüşecekti.

Mekanik olarak geri dönüştürülmüş malzemelerin çoğu yüksek sıcaklıklarda eritilir; bu süreç kirleticileri yok eder ve malzemeyi yeniden kullanılabilir bir forma dönüştürür. Bununla birlikte, hurda naylon çok daha düşük bir sıcaklıkta erir ve kirleticileri geride bırakır. Sonuç olarak, geri dönüştürülmeden önce iyice temizlenmelidir. Temiz, saf tüketici sonrası hurda naylonun iyi kaynaklarını bulmak zordur.

İlkbahar 2022 sezonu için, giysi ve teçhizat yapımında kullandığımız naylon kumaşın %89’u geri dönüştürülmüş hurda naylon içeriyor. Bu sezon geri dönüştürülmüş naylon kumaş kullanımımız, saf naylona kıyasla CO₂ emisyonlarını 4 milyon pounddan fazla azalttı.

Sıradaki ne

Ekipmanlarımızda daha fazla tüketici sonrası geri dönüştürülmüş hurda naylon kullanıyoruz ve ayrıca bitki bazlı alternatiflerden yapılan malzemeler gibi naylonu tamamen değiştirmek için malzeme üretimiyle ilişkili CO₂ emisyonlarını azaltmaya yardımcı olacak diğer seçenekleri araştırıyoruz.

 

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz