Hurda Naylon Alınır

hatalı poşet, çapak, bobin naylonlar ve hurda poşetler ederinde alınmaktadır. En yeni hurda naylon fiyatları ile elinizde bulunan plastikler geri dönüşüm fabrikamızın araçları ile b ulundukları yerden alınarak tekrar kullanım için tesisimizde işlenmektedir.  Bir çok sektöre ait fabrikalarda ambalaj artıkları, plastik fireler çıkmaktadır. İstanbul hurda naylon alımı yapan firmamız bünyesinde bulundurduğu araçlar ve personel ile üretim tesisinizi ziyaret eder ve hurda naylon fireleriniz ile ilgili size detaylı bilgi verir.

Hurda Naylonlarınız Ederinde Alınır

Öncelik plastik hurdacılığı sektöründe alanında yaklaşık 22 yıllık tecrübe ve dayanıma sahip olan ve bir çok alanda hizmet veren bir kuruluş olan Müdüroğlu Geri Dönüşüm, geri dönüşüm sektöründe en fiyat garantisi olan tek kuruluş ünvanına sahip bir firmayız.

Sürekli gelişim içerisinde plastik hurdacılığı ile Türkiye genelinde alımlar yapmaktayız.

Pazar payı büyük bir alanda plastik hurdacılığının öncüsü olarak yapmakta olduğumuz alımlar ve aynı zaman işleyip tekrar onu ülkemize kazandırarak hem heba olmayacak sıfır atık ile plastik hurdasını alıp işleyip tekrar işlemlere tabi tutarak yeniden pazarımıza kazandırmaktayız hem de fabrika ve kullanım alanlarına tekrar kullanıma sunmaktayız. Alınan plastik naylon ve petler hurda işleme tabi tutularak tekrar geri dönüşümden ilk ham madde halini almakta hem fabrikalar ve diğer sektörlerden gelen bu plastik hurdaları o satanlara kazanç sağlamaktadır. Böylece hem geri dönüşüm sektörü kazanmakta, hem güzel ülkemiz kazanmakta, hem tekrar dönüştürülerek kazandırılan bu plastik hurdaları tekrar kullanılmaktadır. Ayrıca düşünülmelidir ki bu çok büyük bir israfın önüne geçilmektedir.

PLASTİK HURDA FİYATLARI NASIL BELİRLENİR

Plastik, Naylon, Pet  hurda fiyatları bizim tarafımızdan öncelikli olmak üzere günlük borsası oluşturulmuştur. Yani plastik naylon pet hurda fiyatları için haksızlık ve usülsuz bir plastik hurda fiyatı oluşmaması adına bir kurum tarafından günlük altın fiyatları gibi belirlenmektedir. Böylece hiç hurda firması bu fiyatları usulsüzce belirleyememektedir.

Ecopack Hurda Naylon Geri Dönüşüm olarak tüm bu plastik hurdalarınızı günlük güncel fiyatlarla ayrıca en iyi fiyat oluşturma güvencemizle bir telefonla kapınızdan gelip alarak değerlendirip geri dönüşüm ısıl işlemleri tabi tutarak kurallar ve disiplinli bir şekilde tekrar kullanım alanlarına sunmaktayız.

Plastik ve naylon malzemeler en az bakır ve sarı hurda kadar hayatımızın içinde olan malzemelerdir. Alışverişte, çöpte, kışlık malzemeleri saklarken, derin dondurucuda, günlük hayatın birçok alanında gereğinden fazla kullanılan bu naylon ve plastik malzemeler, maalesef doğaya ciddi zararlar vermektedir.  Evlerin içinde biriken plastik deterjan kutuları, pet şişelernaylon, şeffaf poşet, bidon ve varil gibi malzemeleri geri dönüşüm tesislerimizde tekrar kullanıma sunulması için dönüşümü sağlanır. Sizler plastik hurdalarınızı bizlere satabilirsiniz.

Naylon Hurda Biyolojik Olarak Parçalanabilir mi?

Naylon çoraplar biyolojik olarak parçalanamaz. Bir madde ancak mikroplar ve mikroorganizmalar onu parçalayabiliyorsa biyolojik olarak parçalanabilir olarak nitelendirilebilir. Plastik, metal vb. şeyler biyolojik olarak parçalanamaz. Mikroplar onları parçalayamaz.

Naylonlar plastiğin yan ürünleri olduğundan, parçalanamayacaklarını söyleyebiliriz, bu da naylonun biyolojik olarak parçalanamaz olduğu anlamına gelir. Peki, işe yaramaz naylon ürünlerimizi çöpe atıp çöplüklere götürülürsek ne olur? Eh, birkaç on yıl boyunca var olmaya devam edeceklerdi çünkü parçalanamazlar ve sonunda ayrışma meydana geldiğinde bile, bu tam olarak gerçekleşmez.

Naylonlar okyanustaki enkazın yaklaşık %10’unu oluşturur. Bu nedenle, naylon ürünlerimizi uygun şekilde atmayı reddetmemiz, gezegenimizin yakın bir şekilde yok olmasına yol açabilir, bu nedenle, onları atmak istediğimizde naylonların biyolojik olarak bozunmazlığını göz önünde bulundurmak zorundayız.

Atık naylon ürünlerimizi çöpe atmayı ve bunun yerine geri dönüştürmeyi bırakırsak hem bize hem de çevremize çok faydalı olacaktır. Geri dönüşüm nispeten kolaydır; en yakın geri dönüşüm merkezine gidin ve naylon çorap kabul edip etmediklerini sorun. Olmasalar bile, bazı şirketler plastikleri ve naylonları geri dönüştürmeye kendini adamıştır ve bir geri dönüşüm bulucu kullanarak en yakınını bulabilirsiniz.

Naylon Plastik Geri Dönüşüm Çevre Dostu mu?

Çevre dostu bir madde çevreye zarar vermez. Bunun gibi ürünler biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerden yapılmıştır. Tipik olarak, biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler yenilenebilir doğal kaynaklar, ölü hayvanlar, bitkiler, ahşap vb.’dir. Bunlar hızla bozunma eğilimindedir.

Naylon bu özelliklerin hiçbirine sahip değildir. Uygun şekilde atılmadığı takdirde çevreye zararlı olabilecek bir malzeme olan plastikten yapılmıştır.

Naylon sonunda bozulmak için 50 yıl kadar sürebilir. Ama ne yazık ki, o kadar uzun süre etrafta kaldıktan sonra bile hala tamamen kaybolmaz veya toprak tarafından emilmez. Bunun yerine, yalnızca çevreye çok zararlı olan küçük parçacıklara ayrılır.

Aynı zamanda tehlikeli bir hava kirleticidir. Naylon üretim süreci, bugün karşı karşıya olduğumuz çevreye zararlı birçok sorundan biri olan ozon tabakasının incelmesinde rol oynar. Neden her yazın bir öncekinden daha sıcak olduğunu merak ediyorsanız, bunun nedeni incelen ozon tabakasıdır.

Tipik olarak, ozon tabakası bizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için tasarlanmıştır. Ancak naylon gibi ürünler üretmek ozon tabakamızı zayıflatır ve işlevlerini yerine getirmesini engeller. Bunu düzeltmezsek, bilim adamları ozon tabakamızın yakında tamamen tükeneceğini tahmin ediyorlar.

Naylon hurda naylon için atmosfere, toprağa ve deniz canlılarına zarar verecek kadar tehdit edici olabilir. Bireysel olarak üretimin ötesinde, naylon çoraplarla ilgili kararlarımız da bu yaklaşan yıkıma katkıda bulunuyor. Geri dönüşüm hareketine katılmak ve gezegenimizi kurtarmak için ortak bir karar verelim.

Bu süreçte şüphesiz hem eğleneceğiz hem de kendimizi iyi hissedeceğiz. Tabii ki, çevremizi korumak olan oyunun sonu da elde edilecekti.

Hurda Naylon Sürdürülebilir Bir Malzeme midir?

Bir malzemenin sürdürülebilir olup olmadığını anlamak için öncelikle yenilenemeyen doğal kaynaklarımızı tüketmeden önemli miktarlarda üretilip üretilmeyeceğini sormalıyız. Naylon, tamamıyla laboratuvarda geliştirilen ilk malzeme olmakla övünmektedir. Tabii ki, bu, büyük ölçüde petrol olmak üzere bir dizi malzemeden yaratıldığı anlamına gelir.

Şimdi sürdürülebilir bir malzeme olup olmadığını öğrenelim. İşte gidiyor! Hurda Naylon petrolden yapıldığı için sürdürülebilir bir malzeme olmadığını söyleyebiliriz. Petrol, sahip olduğumuz önemli yenilenemez doğal kaynaklardan biridir, ancak aynı zamanda tükenmeye yıllar öncesine göre daha yakındır.

Naylon doğrudan petrolden değil, termoplastik malzemelerden yapılmış olmasına rağmen, yine de petrolün bir yan ürünüdür.

Ancak, şükür ki, naylonu geri dönüştürebiliyoruz, bu da dünyada kalan petrole daha az bağımlı olmamız ve hali hazırda dolaşımda olan naylon malzemelerin geri dönüştürülmesine ve yeniden kullanılmasına daha fazla odaklanmamız gerektiği anlamına geliyor.

İnovasyon ve teknoloji sayesinde, bunu başarmaya yıllar öncesine göre daha yakınız. Zamanla, naylonun yakında sürdürülebilir bir malzeme olacağına inanıyoruz.

Hurda Naylon Cilt İçin Kötü mü?

Son zamanlarda birçok moda markası artık naylondan yapılmış kıyafetler üretiyor. Tabii ki, anlayışlılar ve herkes onları seviyor. Bizi de güzel gösteriyorlar. En iyi yanı, naylondan yapılmış çeşitli kıyafetler var, bu yüzden sınırsız seçeneğiniz var.

Ama naylonun termoplastik malzemelerden yapılmış bir malzeme olduğunu biliyor muydunuz? Petrolün bir yan ürünüdür ve moda endüstrisinin çok sevdiği çok yönlü malzeme haline gelmeden önce çok fazla işleme tabi tutulur.

Şimdi, çeşitli kimyasallarla birleştiğinde uzun bir işleme aşamasından geçen bir malzemenin cildiniz için tehlikeli olacağını beklemelisiniz. Bilmiyorsanız, onu bugünkü çok yönlü malzeme haline getirmek için birçok kimyasalın eklenmesi gerekiyor.

Bu kimyasallar cildinizle çok sık temas etmemelidir çünkü birçok cilt sorununa neden olabilirler. Ayrıca cilt kanserine neden olabilirler.

Ek olarak, naylon malzemelerin nefes alabilen alanı çok azdır veya hiç yoktur, bu da içlerinden ter sızmasına izin vermedikleri anlamına gelir. Sonuç olarak, terlediğimizde terin vücudumuzu terk etmesinin bir yolu yoktur, bu nedenle vücudumuza yapışır ve bazı cilt rahatsızlıklarına neden olur.

Bu gibi sorunlardan kaçınmak için sık sık naylondan yapılmış kıyafetler giymekten kaçınmak en iyisidir. Nefes alabilen ve doğal malzemelerden yapılmış başka harika kıyafetler de var. Bunlar cildiniz için daha iyidir.

Naylon Nasıl Bertaraf Edilir?

Her zaman olduğu gibi, naylonu çevreye zarar vermeden uygun şekilde imha etmenin en iyi yolu onu geri dönüştürmektir. Ancak, diğer yöntemler de oldukça iyi çalışır. Bunları yeniden kullanmayı seçebilirsiniz.

Naylon kıyafetleriniz veya kurtulmak istediğiniz eşyalarınız varsa doğru fikirler bizde. Zevk almak!

  1. Onları Bağışlayın

Bir şeyler vermenin modası asla geçmez. Ayrıca dağınıklığı gidermek için harika bir yoldur. Zamanla biriktirdiğiniz naylon poşetleri veya halıları ya da artık ihtiyacınız olmayan naylon kıyafetleri atmayı düşünüyor olabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, her zaman onlara ihtiyacı olan insanlar olacaktır.

Ancak, ihtiyacı olan birini tanımıyorsanız, hayır kurumlarına bağış yapmak her zaman harika bir seçenek olmaya devam ediyor. Evsiz barınakları, yapabileceğiniz her türlü yardımı her zaman takdir edecektir.

  1. Tasarruf Edin

Naylon kıyafetleriniz veya kurtulmak isteyebileceğiniz halı gibi eşyalarınız varsa, onları tasarruf edebilirsiniz. Artık iş dünyasında birçok tasarruf mağazası var ve birini bulmak sizin için parkta bir yürüyüş olmalı. Yakın çevrenizde bir tane bulamazsanız, en yakınını internetten kontrol edebilirsiniz.

İstenmeyen naylon eşyalarınızı elden çıkarırsınız ve bu süreçte yine de fazladan para kazanırsınız.

  1. Değiştirin

Burada naylon kıyafetlerinizi farklı kıyafetlerle değiştirerek çöpe atabilirsiniz. İnsanlar her zaman bir değişiklik ister ve bundan faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlarınız arasında kıyafet takası önermek harika bir fikir. Hepiniz tamamen farklı kıyafetlerle çekip gidiyorsunuz. Gardırobunuzu değiştirmenin ve artık istemediğiniz eşyalardan kurtulmanın harika bir yolu.

  1. Scrunchies ve Saç Bantları

Eski naylon kıyafetlerinizi kesip saç bantlarına ve tokalara dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? İşlem de oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan makas, elastik bantlar ve dişli bir iğne. Yaratıcı olmaktan korkmayın.

  1. Altlıklar

Bardak altlıkları harika ev eşyalarıdır. Masanızı terden ve filigranlardan korumanıza yardımcı olurlar. Eski halılarınızı atmak yerine onları bardak altlığı işlevi görebilecek şirin ve tutarlı şekillerde kesebilirsiniz.

Çözüm

Naylon bileşenleri olmayan ürünlere sahip olmak neredeyse imkansız hale geliyor, bu da bu ürünlerin çevremiz için oluşturduğu tehlikenin her geçen gün arttığı anlamına geliyor.

Geri dönüşümün yanı sıra, naylon malzemelerinizi bertaraf etmenin başka yollarını da sağladık. Zevk almak!

 

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz