Hışır Atlet Poşet

Hışır atlet poşet baskılı poşet sanayinde en çok kullanılan poşet çeşididir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi kilogramda adetinin oldukça fazla çıkmasıdır. İnce olmasının yanı sıra hışır dediğimiz ve ham maddesi (hdpe) adı verilen petrol ürünü ham maddenin dayanıklı ve mukavemeti yüksek bir malzeme olması bu sebeple hışır atlet poşetlerin istenilen incelikte üretilebilir olmasından kaynaklanmaktadır. Hışır atlet poşet tüketimini sağlayan işletmeler en çok fırın poşeti, kasap poşeti, manav poşeti, pastane poşeti, eczane poşeti, şarküteri poşeti, kuru yemiş poşeti v.b poşetlerdir. poşet üretiminde hışır atlet poşet kullanımının başlıca sebeplerinden biriside körüklü üretile bilmeleridir.

Hışır Atlet Poşet Hacmi ve Ebatları

 Körükler sayesinde iç hacmi genişleyebilen hışır poşetler sayesinde poşetler içerisinde daha fazla ürün barındırabilmektedir. Genellikle toptan poşet üreticileri hışır poşetleri yüksek tonajlarda üretmekte bu sebeple hammadde alımında da toptan alım gerçekleştirmektedir. Bu sebeple mağaza poşetlerine nazaran poşet fiyatları konusunda maliyet açısından daha aşağılardadır. Atlet poşet ebatlarında işletmelere göre ölçülendirmeler yaygındır.
Fırın Poşetlerinin boyları genellikle standarttır. Ancak yinede işletme sahiplerinin istekleri doğrultusunda yeni ölçülerle de üretim gerçekleştirilebilmektedir. Poşet fiyatları ebatlara göre değişmemektedir. Hışır atlet poşet baskı renkleri tek renk ve çift renk olmak üzere iki renk olarak gerçekleştirilebilir. Yine hışır poşet fiyatları baskı rengine göre değişmez. Poşetçi daima poşetlerin kalınlığına yani (mikron) oranına dikkat etmek zorundadır. Poşetin gereğinden fazla ince olması durumunda hışır poşet içerisine konulan ürünü taşıyamayarak yırtılacak veya tutma kısmından kopacaktır. Buda satıcının ürünlerden kaynaklanan satışını olumsuz yönde etkileyecektir.

Atlet Poşet Üretiminde Hassasiyet

Yine aynı şekilde bu işletmeden alışveriş yapan müşterinin memnuniyetini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu sebeple poşetçi baskılı poşet siparişi verecek olan işletme sahibini tecrübelerinden yararlanarak bilgilendirmelidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de poşetlerin içerisine konulacak ürünlerin sahip olduğu temel özelliklerdir. Örnek verecek olursak fırın poşetleri kullanımında ekmeklerin fırından çıktıklarında ısının fazla olması veya gevrek üretildikleri takdirde ekmeğin üst kısmında keskinleşen bölgeler poşetleri yırta bilmektedir. Kasap poşeti imalatında kemiklerin keskin uçları poşetleri yırtabilir veya ağır et ürünlerinin taşınması sırasında yırtılma gerçekleşebilir. Bu sebeple poşetlerin kalınlığına işletme sahiplerinden ve İşletmelerin çalışanlarından bilgi almakta yarar vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz