Dünyada ve ülkemizde her geçen gün daha da hayatımızın her alanına dâhil olan poşetler en iyi kalitede tarafımızdan üretilmektedir. Poşet üretiminde birçok seçeneğin sunulduğu firmamızda Baskılı poşet, Naylon poşet, Plastik poşet, gibi alanlarda üretim devam etmektedir. Müşteri ihtiyaçlarına doğru şekilde cevap verebilmek için poşetlerin doğru seçimi oldukça büyük önem arz eder.

İmalat Nasıl Yapılıyor?

Dünyada her alanda kullanımı git gide yaygınlaşan poşetler her anlamda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklar üretim teknolojilerinin gelişmesi ile ürün maliyetlerinin de azalmasına nen olduğu için poşetler çok kısa sürede en çok kullanılan endüstriyel ürünler haline gelmişlerdir. Poşet fiyatları eskiye oranla günümüzde çok daha düşük seyretmektedir. Poşet imalatı yapan firmalar öncelikle üretilecek ürünün çeşidine göre hazırlık yapar. Bu hazırlık ham maddenin temininden makinelerin ayarlanması, üretim için planlamaların yapılması gibi safhalar içerir.

Poşet imalatı ve toptan poşet satışı yapan firmalar öncelikle kullanılacak olan hammaddeye karar verirler. Üretimde ürünlerin temeli olarak kullanılan granül seçilebileceği gibi hurda poşet ile de üretim yapılabilmektedir. Granül üretimde çok büyük kolaylıklar sağladığı için genellikle tercih edilen ilk yöntem olmaktadır. Makineler tarafından kolaylıkla işlenebildiği için baskılı poşet üretimine hızlı şekilde dahil olabilmektedir. Ayrıca birçok renk ve büyüklük seçeneğine, ayrıca çeşitli sertliklerde ürün kullanılabilmektedir.

Mağaza poşeti, market poşeti, kargo poşeti gibi birçok alanda tamamen müşterinin ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılan üretimler yine müşteri isteklerine göre özelleştirilebilir. Örneğin kimi müşteriler Poşet baskı yaptırmayı tercih ederlerken kimi müşteriler sade modelleri tercih etmektedirler. Poşet baskı istenilen her modelde yapılabilmektedir. Baskı firmanın logosunu, üretim yaptığı alanı, numaralarını içerebileceği gibi resim baskısı da yapılabilir. Poşet fabrikası ikinci bir seçenek olarakta hurda poşet işleme tekniğini kullanabilir. Bu teknikte piyasadan hurda olarak toplatılan poşetler özel bir teknikle eritilerek bir makineden geçirilirler. Bu makine eriyik haldeki poşetlerin granül haline getirilmesine aracı olur. Bu sayede de bu ürünlerin yeniden üretimde kullanılması mümkün hale gelir.

Poşetlerin çeşitleri nelerdir?

Poşetler üretim teknolojilerinin çok fazla gelişmiş olması sebebi ile oldukça fazla çeşide sahiptirler. Hışır poşet olarak bilinen ve çok yüksek adetlerde üretimleri mümkün olan çeşit özellikle marketlerde çok büyük sıklıkla kullanılmaktadırlar. Fabrikada büyük rulolarda üretimi yapılan hışır poşetler sonrasında ebatlama makinesine alınır ve ihtiyaca göre ebatlara bölünür. Hışır poşetlerin en büyük özelliği hafif ancak bir o kadarda dayanıklı olmalarıdır. Bu poşetler şeffaf olarak ta üretilebilmektedirler. Bu nedenle mutfaklarda buzdolabı poşeti olarak sıklıkla kullanılırlar. Kurban bayramı ve sonbahar mevsimi dönemlerinde bu alanda poşet tüketimi artmaktadır.

İnsanlar mutfakta pratik olarak gıdaların saklanabilmesi için poşet kullanmaktadırlar. Bu seçenek hem ucuz hemde pratik kullanıldığı için ok tercih edilmektedir. Poşetçi olarak hizmet veren firmalar bu dönemsel geçişleri iyi bildikleri için planlamalarını buna göre yaparlar. Üretim kapasitelerini bu dönemde genel olarak arttırırlar.

Özel Üretim Poşetler

Poşetlerin kullanımında sunduğunuz hizmetlere bağlı olarak özel olarak bazı ihtiyaçlarınız olabilir. Örneğin gelinlik firmaları başa hiç bir sektörde kullanılamayacak kadar büyük poşetlerin kullanımına ihtiyaç duyarlar. Gelinlik ve aksesuarları taşınırken mutlaka koruma amaçlı olarak poşetlenme gerekliliği olacaktır. Sizin de kullanmanız gereken poşetler özel bir ebata sahip olacaksa bu konuda istediğiniz büyüklükte poşetleri toptan poşet satışı yapan yerlerden ne yazık ki karşılayamazsınız. Bu gibi durumlarda bizimle iletişime geçmeniz istediğiniz hizmeti uygun poşet fiyatları ile alabilmenizi sağlayacaktır.

Sizin için yapılacak özel çalışma sonrasında istediğiniz kadar baskılı poşet imalatı yapabilir, bunu ize teslim edebiliriz. Özel üretim poşetlerde sadece ebat değil aynı zamanda el tutma yerine ek destek, poşete özel kilit mekanizması, poşetin belirli bir alandan katlanabilmesi gibim birçok ek seçenek sizin için üretilebilir. Aynı zamanda bazı firmalar logolarının daha güzel görünmesi için özel renkler talep edebilmektedir. Poşet üretiminde renk seçilebileceği için gibi bası aşamasında da renk seçimi yapılabilir. Bu kısımda önemli olan tamamen sizin kullanım ihtiyacınızın ne yönde olacağıdır.

Doğru olarak analiz yapıldıktan sonra fiyatlandırmanın iletilmesinin ardından onayınızla üretime geçilebilir. Kesinlikle memnun kalacağınız dayanıklılık ve uygun fiyatlandırma ile poşet imalarımız devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz