Baskılı Poşet İmalat

Her ürünü taşımak için baskılı poşet imalat gereklidir. Poşetlerin üretimi de firmalar tarafından gerçekleştirilerek özel tasarımlar yapılır ve uygun poşet fiyatları ile hizmete sunulur. Her defasında farklı şekillerde üretilen ve özel tasarımlarla üretilen baskılı poşet imalatı sipariş üzerine çalışmaktadır. Çeşitli kalite kontrollerden ve üretim aşamalarından geçen ürünler hazır hale getirilerek alıcısına teslim edilir. Baskılı poşet, düz poşet ve mağazacılık sektörlerinde kullanılan poşetler gibi ürünlerin üretilmesi için özel bir taslak hazırlanmalıdır.

Üretim aşamasında öncelikle bilgilendirme aşaması bulunur. Bu aşamada üretim kapasitesinin bilinmesi gerekir. Poşetçi İmalata alınacak poşet ebat ve renklerini belirlemektedir. ardından baskılı poşetler kullanım alanlarına göre incelik kalınlık ve körük boylarına karar verilir. Kilo ile ölçülen poşetlerin en etkin üretilmesi sağlanarak diğer aşamalara geçilir.

Baskılı Poşet İmalat Aşamaları Oldukça Fazladır

Baskılı poşet imalat yaklaşık olarak 4 aşamada gerçekleşir fakat bu aşamalar sıkı bir denetim halinde olur. Bilgilendirme aşamasından sonra tasarım aşaması olan bölüme geçilir. Hangi firma nasıl baskılı poşetler üreteceğine karar verir ve bir taslak oluşturur. Bu taslaklar bilgisayarlarda resim haline gelerek son şekli verilir ve büyüklük gibi kavramlarına karar verilir. Bunlar grafik tasarımcılar sayesinde gerçekleşerek diğer aşamaya geçilmeye hazır hale gelir. Ürünün ham maddesi hazırlanır ve baskılı poşet ham maddesi karışım için farklı makinelere gönderilir. Burada takibi yapılarak ısınma işlemi olan bölüme kadar karıştırılır.

Hazırlanan Poşetler Alıcısına Ulaşır

Isıtılmaya hazır hale gelen poşet ısı verilerek rulo haline dönüştürülür. Rulo halinden sonra baskı yapılacak olan matbaaya verilmesi gerekir. Reklam poşeti ürünleri özel üretim olduğu için baskıları daha farklıdır ve bu yüzden ısı makinesinde kontrol edilerek matbaaya hazırlanır. Matbaaya gönderilen ürünlerin kısa zamanda baskıları yapılarak kesim makinesine ulaştırmak için hazırdır. Kesim makinesine takılan rulo haline getirilmiş poşetler belirlenen boyuta göre kesilir ve ardından son şekli verilir. Baskılı poşet imalat kısmının bu aşamasından sonra atlet şeklinde kesilecek olan poşetler desteler halinde kesilir, el geçme olacak olanlar farklı, kulplu olacak olanlar farklı kesim yöntemlerinden geçer ve üretim biter ardından paketleme işi yapılır. 25 kg lık şeklinde paketler ile baskılı poşet ambardan taşınan ürünler firma sayesinde alıcıya ulaşır. Alıcıya ulaşması ile kaliteli bir üretimin sonucunu gören firmalar üretimlerine hız kesmeden devam ederler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz