Baskılı Poşet Ham Maddesi Nedir?

Baskılı poşet ham maddesi bütün ürünleri taşıyabilmek için kullanılan poşet üretimi için gereklidir. Bu ürünlere de baskılı plastik poşet adı verilir. Bu poşetler firmaların ihtiyaçlarına göre en etkin bir şekilde üretilerek hizmete sunumları gerçekleştirilir. Firmalar etkili bir üretim gerçekleştirmek için toplu siparişler alır ve müşteri portföyünü belirler. Poşet üretimi bazı aşamalardan geçer ve belli bir üretim kapasitesi altında devam eder. Her bölgeye hizmet vererek özel tasarımlarda gerçekleştirilir. Siparişlerden önce bilgilendirme aşamasında gerekli bilgilendirmeleri yapmak çok önemlidir. Minimum 200 kg’lik poşetler üretildiği için sipariş buna göre belirlenir ve üretim zamanlaması bu siparişe göre değerlendirilir. Üretilecek olan baskılı poşetlerin kalınlığı ve ebatları konuşulup anlaşılarak detaylandırma gerçekleştirilir.

Baskılı Poşet Üretimi Aşamaları

Poşetleri uygun poşet fiyatları ile üretmenin aşamalar halinde gerçekleştirildiğini daha önce belirtmiştik. Tasarım aşaması en önemli aşamalardan biridir. Özel tasarımlarda hangi görsel ve renklerin kullanılacağı ayarlanır ve müşteri tarafından baskılarının taslak halinde oluşturulması istenir. Mağaza poşeti özel bir tasarım olduğundan ince detaylara yer verir. Tasarımların taslağının ardından bilgisayarlar ile logolar ve görseller oluşturulur. Ardından istenilen miktarda üretime başlanarak hizmet vermeye devam ederler. Bu aşamada kullanılan poşet ham maddesinin birbirine karıştırılması sağlanır. Makineler tarafından yapılan bu uygulamada poşetin ham maddesi olan plastik malzeme ısı görmeye hazır hale getirilir. Plastik film makineleri ile belirli bir ısı sonucunda rulo halinde karşınıza çıkar.

Sağlıklı Ürün Kullanımı Ve Baskı

Kullanılan ürünler ve aşamaları insan sağlığına zarar vermez. Poşetin doğada yok oluş süresi uzun yıllar aldığı için üretimi en etkin ve kaliteli şekilde yapmaya özen gösterilir. Doğaya zarar vermemesi ve doğada kendi kendine yok olması için üretilen taşıma torbasının içerisine belli bir miktarda geri dönüşüm ham maddesi atılmaktadır. İçerisine atılan ham madde birtakım mikroorganizmalardan oluşmaktadır, bu mikro organizmalar bir zaman sonra çoğalarak torbanın plastiğini yemeye başlar ve poşetlerin deformasyonuna sebep olmaktadır. Bütün aşamaların tamamlanmasının ardından hazırlanan taslaklar matbaa makinesinde basılmaya hazır hale gelir. Poşet imalatı bu süre içerisinde gerçekleştirilir ve istenilen miktarda alıcısına sunulur. Paketler halinde hazırlanarak sunulan poşetler üretimi gerçekleştiren firmalar tarafından teslimatı yapılır. Ülkenin her bir yerine teslimat yapan firmalar bu şekilde kaliteli hizmet sunmaya devam eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz